Порошенко помилував 41 ув'язненого за півроку

06.07.2016, 15:34
Порошенко помилував 41 ув'язненого за півроку - Фото
Петро Порошенко

У першому півріччі 2016 року було одержано 669 звернень про помилування 608 осіб

У першому півріччі 2016 року президент Петро Порошенко помилував 41 ув'язненого. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на керівника департаменту з питань помилування Олександра Букалова.

За його словами, чотири людини були задіяні в процесах обміну заручниками з Російською Федерацією.

"У цьому році було таких тільки чотири випадки, один з випадків - це дві людини, які були помилувані, в зв'язку з їх передачею Росії для звільнення Надії Савченко, недавно ще два українця були повернуті і був відправлений один з помилуваних засуджених, а також в лютому в Луганській області була звільнена теж одна людина, яка відбувала покарання, це росіянин", - сказав Букалов.

Він уточнив, що більше подібних звернень до комісії не надходило, і про такі домовленості щодо обміну ув'язненими поки невідомо.

Букалов зауважив, що всього в першому півріччі 2016 року було одержано 669 звернень про помилування 608 осіб, а комісією з питань помилування розглянуто 277 таких клопотань. З числа помилуваних звільнені 24 чоловіки і 17 жінок, ще 14 ув'язнених - старше 60 років. Серед всіх помилуваних - громадяни Росії, Індії та Узбекистану.

Букалов зауважив, що помилування може бути як у вигляді звільнення, так і у вигляді зменшення терміну покарання. Зокрема, в цьому році звільнені 22 людини, а 19-ти - скорочені терміни покарання.

Керівник департаменту також зазначив, що в Україні понад 1,5 тисячі довічно засуджених, вони не можуть бути амністовані, але можуть просити про помилування. "Оскільки в основному всі з них вчинили тяжкі злочини, комісії доводиться виїжджати в певну в'язницю і зустрічатися з ними особисто, щоб переконатися, що їх можна відпустити на свободу", - йдеться в повідомленні.

Букалов нагадав, що в травні було змінено положення про порядок помилування засуджених, і тепер про це можуть просити батьки ув'язненого, діти або захисники. "Це гуманізація механізму. Наслідки ще не знаємо, які будуть, але це може сприяти збільшенню звернень до Комісії", - додав він.

1 липня президент своїм указом помилував 14 осіб - три жінки і одинадцять чоловіків.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – JTIМимо бюджета транзитом: как Украина стала одним из центров нелегальных табачных изделий