RU

Порошенко оприлюднив декларацію про свої доходи за минулий рік

07.04.2015, 16:51
Порошенко оприлюднив декларацію про свої доходи за минулий рік - Фото
3a93225e585d98c07c8af2970fbfc187.jpg
Президент України Петро Порошенко, відповідно до закону, оприлюднив декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік.

"Петро Порошенко послідовно, з року в рік, демонструє чесність, прозорість і законослухняність в декларуванні доходів, - повідомив сьогодні прес-секретар глави держави Святослав Цеголко. - Тому інформація надана навіть по деяких позиціях, не передбаченим формою декларації".

Загальна сума сукупного доходу Порошенка в минулому році склала 368 943 679 гривень, а членів сім'ї - 36 000. 345 670 008 гривень становлять дивіденди і відсотки, 11 253 718 гривень - дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав, 961 780 - від продажу майна.

Рішення про нарахування та виплату дивідендів Порошенку було прийнято компанією з управління активами інвестиційного фонду ще на початку 2014 року, до його участі в президентських виборах. Дивіденди розраховані за результатами діяльності інвестфонду в 2013-му і в попередні роки.

З дивідендів, відсотків за банківськими вкладами та інших прибутків Порошенко оплатив всі передбачені законодавством види податків за ставками, чинними на 2014 рік, відповідно до Податкового кодексу. Загальна сума перерахованих до бюджету податків становить 17 941 932 гривень.

Заробітна плата Порошенка, яка в 2014 році нараховувалася йому спочатку як народному депутату, а потім як президенту, як і в попередні роки, повністю передається на благодійні цілі, повідомила прес-служба глави держави.

Загальна сума благодійних пожертвувань, зроблених у минулому році за сприяння Порошенка, склала 123 166 037 гривень.

Як указується в повідомленні, Порошенко за свій рахунок фінансує окремі видатки, пов'язані з реалізацією президентських повноважень. Зокрема, мова йде про витрати на паливо для перельотів під час візиту у віддалені від України країни, такі як Сінгапур і Австралію.

Крім того, з власних доходів, отриманих у 2014 році, Порошенко самостійно профінансував свою виборчу кампанію як кандидат у президенти - прозоро, з дотриманням принципу незалежності від будь-яких сторонніх спонсорів, повідомили в Адміністрації президента.

У декларації про доходи Порошенка за 2014 рік відбито все наявне рухоме і нерухоме майно. Нових об'єктів прав власності або збільшення прав власності на земельні ділянки, будинки, квартири, транспортні засоби тощо в протягом звітного року не придбано.

Сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах на кінець 2014 року склала 451 925 060 гривень. "У той час, як банки України страждають від відтоку депозитів, президент вважає вкрай важливим зберігати свої вклади саме в національній банківській системі", - пояснив Цеголко. За його словами, сума рахунку змінилася через його поповнення декларованими дивідендами, а також через курсову різницю.

Нагадаємо, напередодні прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк подав декларацію про доходи і витрати за 2014 рік. Згідно з документами, загальна сума власного доходу прем'єр-міністра за 2014 рік склала 1 млн 147 тис. грн. У цю суму входить заробітна плата за час перебування на посаді (182 тис. грн), відсотки за банківськими депозитами (965 тис. грн).

Читайте також: Інфографіка: Хто в Кабміні найбагатший. Міністри показали декларації про доходи

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини