RU

Порошенко: Олігархи відчайдушно чинять опір

04.06.2015, 12:33
Порошенко: Олігархи відчайдушно чинять опір - Фото
a6b9e9c4e3cd2181edce27ec0fbac02e.jpg
Під час щорічного послання до Верховної Ради президент України Петро Порошенко розповів про те, як влада здійснює процес деолігархізації і чим на це відповідають олігархи, які не бажають здаватися. Президент зазначив, що конкурентна олігархія - це перехідний етап до ліберальної демократії. Деякі держави на подібний транзит витратили десятки, а деякі - сотні років. Але, за словами Порошенка, в України немає стільки часу і діяти треба негайно.

"Я б хотів, щоб всі зрозуміли: деолігархізація - це не війна з окремими персоналіями, це війна проти системи", - сказав Порошенко.

"Дії держави в цьому напрямку - це, так званий "закон про 50+1% акцій", закон про ринок газу, рішення РНБО про ринок електроенергетики та вугілля. З газового чаду більше не будуть запалюватися зірки рейтингу Форбс. Вугільними дотаціями з бюджету ми більше не будемо годувати вугільно-металургійних баронів. І там, де державі належить контрольний пакет, він буде контрольним в реальності, а не лише на папері", - додав він.

За словами президента, олігархи відчайдушно чинять опір цьому процесу, однак курс на деолігархізацію буде продовжений.

"Що ж ми отримали у відповідь на таку політику? Дзвін зброї приватних армій і "тітушок", замаскованих під шахтарів, віялові відключення електроенергії, закриття заводів, жахливий чорний піар. До того ж кожен, хто підлягає деолігархізації, озброївся загальнонаціональним каналом і "лупить" по мені з інформаційних "Градів". Крім того, у багатьох з них є зручний і лояльний політичний проект, з якого вони мріють виростити спокійну перспективу для себе, але жахливе майбутнє для України", - сказав гарант в парламенті.

"Чи зупинить мене такий опір? Ні. Курс на деолігархізацію буде продовжений з позиції моєї самодостатності і моєї незалежності. Чого б мені це не коштувало. Приватний бізнес повинен управляти тільки своїми власними підприємствами, а не пастися в державних підприємствах, поглинаючи бюджетні потоки", - додав він.

Крім того, Порошенко зазначив, що влада повинна вести діалог з підприємцями, тому що вони створюють робочі місця, але бізнес не має права говорити з державною владою мовою ультиматумів. Ще одним важливим кроком на шляху деолігархізації, за його словами, має стати бюджетне фінансування партій.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини