RU

Порошенко оголосив новий етап роботи контактної групи по Донбасу

06.05.2015, 14:56
Порошенко оголосив новий етап роботи контактної групи по Донбасу - Фото
Фото: прес-служба
Президент Петро Порошенко оголосив про початок нового етапу функціонування тристоронньої контактної групи з припинення війни в Донбасі. Про це він сказав у ході зустрічі з українськими представниками в робочих підгрупах Володимиром Горбуліним, Євгеном Марчуком, Іриною Геращенко  та Ігорем Веремієм, а також представником України у тристоронній контактній групі Леонідом Кучмою, передає прес-служба глави держави.

Порошенко повідомив, що після консультацій прийняв рішення делегувати для роботи в робочих підгрупах досвідчених українських політиків, щоб почати практичні консультації з конкретних напрямків виконання мінських домовленостей.

"Жодна ротація, жодні переведення формату, жодні відходи від Мінських домовленостей для нас неприйнятні та неприпустимі», – підкреслив Петро Порошенко. Президент зазначив, що структура робочих підгруп має відповідати структурам Тристоронньої контактної групи. «Жодних переглядів Мінських домовленостей ні українська сторона, ні наші міжнародні партнери не допускають. Наполегливо вимагаємо від підписантів Мінських домовленостей, в першу чергу, від Російської Федерації вичерпних заходів, щоб Мінські домовленості були виконані в повному обсязі", - підкреслив глава держави.

Порошенко зазначив, що структура робочих підгруп повинна відповідати структурам тристоронньої контактної групи. За його словами, робочі підгрупи розподілені за пріоритетами. Підгрупа з питань безпеки має узгодити і сприяти реалізації заходів щодо припинення вогню в зоні АТО.

"Українська сторона розробила, узгодила з ОБСЄ та представниками Нормандського формату, що ми готові йти далі в забезпеченні припинення вогню і відведення важкої техніки", - повідомив президент, відзначивши необхідність відповідності мінським домовленостям всіх умов, меж і ліній, а також ефективного контролю з боку ОБСЄ.

Також підгрупа з безпеки повинна обговорити модальності розгортання на території України комбінованої місії з цивільним і військовим компонентом під егідою ООН і ЄС. Під час останніх переговорів у нормандському форматі російська сторона підкреслила, що не заперечує проти розгортання в Україні миротворчої місії. За словами Порошенка, миротворча місія повинна не підміняти або скасовувати мінські документи, а працювати паралельно з ОБСЄ.

Підгрупа з політичних питань має допомогти в якісній підготовці місцевих виборів, які мають бути проведені у відповідності до українського законодавства та до вимог ОБСЄ. Так, має бути забезпечено діяльність політичних партій, принцип змагальності учасників політичного процесу, роззброєння незаконних збройних формувань, відновлення діяльності українських ЗМІ, повернення представників ЦВК та формування місцевих комісій, роботу міжнародних спостерігачів.

"І треба припинити розмови, що вже були вибори. Ніяких виборів у них там не було. Якраз проведення фейкових виборів 2 листопада загнало ситуацію в глухий кут і фактично зруйнувало виконання перших двох Мінських документів", – підкреслив Порошенко.

Підгрупа з гуманітарних питань має сприяти невідкладному звільненню всіх заручників. "Окреме питання логістики, зберігання та ефективного розповсюдження гуманітарної допомоги в постраждалі райони Донбасу", - відзначив Глава держави. Це стосується української та міжнародної гуманітарної допомоги. Також має бути забезпечено, щоб так звані російські гуманітарні конвої потрапляли в країну через контрольовану ділянку кордону з дотриманням міжнародних процедур.

Підгрупа з соціально-економічних питань має займатися економічною відбудовою Донбасу.

Глава держави наголосив, що тематичні підгрупи не ухвалюють жодних підсумкових зобов’язуючих документів, бо це є виключною компетенцією Тристоронньої контактної групи. "Ні тематичні підгрупи, ні Тристороння контактна група не обговорюють питання, які виходять за рамки Мінських домовленостей", - підкреслив президент.

Раніше повідомлялося, що зустріч контактної групи з припинення війни в Донбасі планують провести в Мінську в середу, 6 травня, у другій половині дня.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини