RU

Порошенко не виключає консультацій у форматі Україна-ЄС-Росія

23.06.2014, 15:16
Порошенко не виключає консультацій у форматі Україна-ЄС-Росія - Фото
Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко не виключає проведення тристоронніх консультацій: Україна-ЄС-Росія на рівні експертів до 27 червня. Про це заявив у телефонній розмові з президентом Європейської ради Херманом Ван Ромпеєм.

Як повідомляє прес-служба глави держави, Порошенко також заявив, що отримав підтвердження від ОБСЄ про направлення місії спостерігачів на блокпости в Луганській і Донецькій областях.

Порошенко поінформував Ван Ромпея про 29 випадків порушення режиму припинення вогню з боку бойовиків в Донбасі. Ван Ромпей висловив стурбованість ситуацією на сході України та поінформував президента України про можливість введення додаткових санкцій щодо Росії у випадку, якщо не буде прийнято всі зусилля для встановлення миру.

Порошенко зазначив, що вірить у те, що Російська Федерація підтримає мирний план не тільки на словах, але й на ділі. Порошенко також не виключив проведення тристоронніх консультацій: Україна-ЄС-Росія на рівні експертів до 27 червня.

Ван Ромпей високо оцінив мирний план Порошенка з врегулювання ситуації на сході України. "Сьогодні мирний план України, який Ви запропонували, підтримують не тільки країни-учасниці ЄС, але і весь світ", - підкреслив він.

Порошенко особливо підкреслив необхідність безумовного виконання таких елементів мирного плану, як створення 10-кілометрової буферної зони, звільнення заручників і встановлення контролю українсько-російського кордону по обидві сторони для припинення нелегальної поставки зброї, техніки, найманців, наркотиків.

"Президент Європейської Ради поінформував Петра Порошенка про завершення процедури підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Україною 27 червня о Брюсселі. Глава держави подякував Герману  Ван Ромпею за підтримку європейського курсу України. Співрозмовники обговорили підписання економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також скоординували позиції напередодні засідання Європейської ради 27 червня", - сказав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини