RU

Порошенко: Не маю часу ще два роки чекати антикорупційний суд

15.09.2017, 10:56
Порошенко: Не маю часу ще два роки чекати антикорупційний суд - Фото
Петро Порошенко
Україні потрібен терміновий незалежний аудит антикорупційної системи, проте немає часу чекати створення в країні антикорупційного суду. Про це президент Петро Порошенко  заявив на 14-му щорічному форумі Ялтинська європейська стратегія в Києві.

"Що стосується антикорупційного суду, то ми зареєстрували законопроект в парламенті. Вся судова реформа, включно з конституційною, повинна пройти експертизу Венеціанської комісії, Ради Європи та експертів Євросоюзу", - сказав він.

Порошенко висловив надію, що перший відповідний звіт буде отриманий в жовтні. При цьому він поскаржився, що обидві реформи були проголосовані ще навесні 2016 року, проте до цих пір в країні немає Верховного суду.

Під час промови Порошенко закликав підняти руку громадян тих країн, де є антикорупційний суд. Піднятих рук було одиниці.

"Півтора роки пішло просто на створення тестування, перевірки на поліграфі, відбір, перевірку представниками громадськості... На все це пішло вже півтора року. Чесно кажучи, у мене немає ще півтора-два роки, щоб почекати, поки створиться антикорупційний суд", - зазначив він.

Глава держави висловив сподівання, що антикорупційна палата може бути створена "через місяць".

Президент закликав учасників форуму взяти участь "під егідою світового банку або іншої респектабельної структури" в роботі з проведення аудиту того, як Україна бореться з корупцією.

Читайте також:
НАБУ виступило проти створення антикорупційної палати

22 травня 2017 року генпрокурор
Юрій Луценко заявив, що Україны нібито не потрібен окремий антикорупційний суд, а досить антикорупційної палати. В ЄС змінили позицію по цій темі і погодилися з цією думкою.

Читайте також: Корупція від створення "антикорупційних палат" не постраждає

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, та Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини