RU

Порошенко ініціює скасування депутатської недоторканності

16.01.2015, 11:18
Порошенко ініціює скасування депутатської недоторканності - Фото
Петро Порошенко (фото - president.gov.ua)
Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді скасувати депутатську недоторканність. Про це він сказав під час зустрічі з керівниками фракцій Верховної Ради.

"Хотів би звернути увагу на старий борг, який міститься в нашій коаліційній угоді. Тому я взяв ініціативу на себе і підготував проект закону, який передбачає повне скасування депутатської недоторканності", - зазначив Порошенко, якого цитує прес-служба глави держави.

Президент підкреслив, що дана ініціатива підтримується суспільством. "Це те, що більшість з нас з вами обіцяли під час виборів. Як президент і як гарант Конституції гарантую збереження демократії в державі - у нас не будуть переслідувати за політичними ознаками, незалежно від того, політичний діяч знаходиться у владі чи в опозиції", - підкреслив глава держави. Президент з оптимізмом оцінює перспективи ухвалення цього закону парламентом, оскільки кількість депутатів у коаліції перевищує 300 голосів.

Крім того, президент запропонував разом зі скасуванням депутатської недоторканності обмежити недоторканність суддів. "Сьогодні рівень довіри до судової системи і рівень корумпованості в судовій системі не питання тільки в Україні. На всіх міжнародних зустрічах перше питання - реформа судової системи", - зазначив Порошенко.

"Інститут судової недоторканності має бути приведений до європейських стандартів", - сказав він. Глава держави зазначив, що європейські інституції неодноразово наголошували на необхідності функціонального імунітету, що гарантує непритягнення до відповідальності тільки за дії, вчинені в процесі виконання суддівських функцій, крім випадків прийняття завідомо неправосудного рішення або грубого порушення присяги судді.

Президент підкреслив, що судді часто зловживають наданими їм імунітетом. "Право давати згоду на затримання судді слід передати від політичного органу, яким є Верховна Рада, до юридичного - Вищій раді юстиції", - додав Порошенко.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини