RU

Порошенко лідирує на виборах президента України - опитування

07.05.2014, 15:42
Порошенко лідирує на виборах президента України - опитування - Фото
Петро Порошенко
25 травня на позачергових виборах президента України 34,3 % українців (серед усіх опитаних) готові віддати свій голос за Петра Порошенка, 11,1 % - готові підтримати Юлію Тимошенко. Про це свідчать результати дослідження "Політичні настрої населення", проведеного соціологічною групою Рейтинг.

Третю позицію займає Тігіпко з підтримкою 5,7%. Добкін отримує 4,1% підтримки виборців, за Гриценка готові проголосувати 3,6 % опитаних. Ляшка і Симоненка підтримують близько 3% опитаних, Тягнибока і Богомолець - близько 2 %, Царьова і Яроша - близько 1 %. Не визначилися з вибором 13,4 %, точно не голосуватимуть - 15%.

Щодо регіонального розподілу, то скрізь, окрім Донбасу лідирує Порошенко, при цьому найбільшу підтримку політик отримує на Заході ( 55 %) і на Півночі (50 %). Серед виборців Донбасу лідирує Добкін з підтримкою 11%. Одночасно в цьому регіоні більше 60 % опитаних не визначилися зі своїм вибором або не впевнені щодо своєї участі.

Якби найближчим часом відбувся другий тур президентських виборів, то серед найбільш вірогідних учасників у всіх парах кандидатів, на даний момент, перемогу здобув би Петро Порошенко. Про це свідчать результати дослідження "Політичні настрої населення"  проведеного соціологічною групою Рейтинг.

Так, згідно з опитуванням, якщо в другий тур потраплять Порошенко і Тимошенко, то голоси (серед усіх опитаних) розподіляться наступним чином - 48 % на 13 % відповідно. Якщо учасниками другого туру стануть Порошенко і Тігіпко, то вони отримають відповідно 55 % і 12 % голосів. Якщо Порошенко і Добкін - 58% на 8 %.

Цікаво, що якщо в другий тур президентських виборів вийдуть Порошенко і Тимошенко, то дві третини опитаних Донбасу і майже половина на півдні країни не будуть брати участь у виборах. А якщо в другий тур разом з Порошенком вийдуть Тігіпко або Добкін, то близько половини виборців Донбасу також не голосуватимуть.

У ситуації, коли у другий тур президентських виборів потраплять Тимошенко і Тігіпко або Добкін, лідер Батьківщини перемагає 33 % на 18 % або 36 % на 10 % відповідно. Але і в даному випадку більше половини виборців Донбасу і половина виборців Півдня не брали б участі у виборах.

37 % опитаних вказали, що повністю впевнені у власному виборі кандидата і свій вибір не змінять. Трохи менше (33 %) відповіли, що упевнені, але допускають зміну вибору. Близько 9 % виборців не впевнені або вагаються у своєму виборі. Кожен п'ятий не визначився з даного питання. Всього в своєму виборі впевнені прихильники Тимошенко і Порошенко - по 54 % відповідно.

Вибираючи, за кого голосувати на президентських виборах, 48 % опитаних зазначили, що голосують за кандидата, бо він їм подобається, імпонує його програма і дії. При цьому кожен п'ятий голосує за свого фаворита через те, що інші ще гірше. 32 % респондентів не змогли визначитися з даного питання. Цікаво, що майже половина (46 %) виборців Тігіпка віддадуть за нього свій голос, тому що інші кандидати ще гірше. Цим же керуються 41 % прихильників Добкіна.

В опитуванні брали участь громадяни України віком від 18 років. Було опитано 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Статистична похибка вибірки - не більше 2,2 %. Опитування було проведено в період з 25 по 30 квітня 2014 року.

Нагадаємо, вчора результати соцопитування оприлюднив Центр Разумкова. Згідно з цим дослідженням, 33,3% від загального числа респондентів, або 47,7% з тих, хто збирається взяти участь у голосуванні і вже визначився зі своїм вибором, проголосували б за Порошенка. За Тимошенко готові віддати свої голоси 10% від загального числа учасників опитування і 14,8% з тих, хто піде на вибори і вже визначився з кандидатом. Решта кандидатів набирають ще менше голосів.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини