Порошенко каже, що більше не контролює свою частку в Roshen

14.01.2016, 17:34
Порошенко каже, що більше не контролює свою частку в Roshen - Фото
Петро Порошенко
Президент  Петро Порошенко заявив, що продав свою частку в кондитерській корпорації Roshen в "сліпий траст" і більше не має можливості контролювати актив. Про це він сказав під час прес-конференції в Києві в Мистецькому арсеналі, передає кореспондент ЛІГА.net.

"Я цього року підписав договір, нарешті, про передачу моєї частки в Roshen в незалежний траст, заснований на моделі сліпого трасту. Згідно з провідними міжнародним стандартами і в повній відповідності до законодавства України", - сказав він.

За словами президента, цей крок передбачає втрату контролю над активом на весь період президентської каденції.

"Що передбачає цей траст? Перше: на весь період моєї каденції як президента ні я, ніхто інший не може цей траст розірвати. Друге: згідно з цим договором, жоден мій підпис, ні одна вказівка ​​не має ніякої юридичної сили. Третє: в якості управителя цього трасту призначений респектабельний іноземний банк першої категорії, який буде володіти, контролювати і управляти активами", - заявив Порошенко.

Президент також запевнив, що стандарти сліпого трасту використовуються європейськими та американськими провідними політиками в ідентичних ситуаціях і є єдиним інструментом усунення конфлікту інтересів.

"Ще раз підкреслюю, що відповідно до цього стандарту відсутня будь-яка можливість контролю активів трасту, навіть право отримати інформацію про активи, причому цей же банк має довіреність на 4 роки на продовження процедури переговорів з продажу активів", - додав він.

Порошенко також пообіцяв, що Міжнародний інвестиційний банк, основним акціонером якого він є, буде наступним активом, управління над яким буде переданий трасту.

"Банк після Roshen буде наступним, який буде переоформлений", - сказав президент.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса