Порошенко: ID-карта - останнє "прощавай" Радянському Союзу

14.12.2015, 17:17
Порошенко: ID-карта - останнє
Петро Порошенко на поліграфкомбінаті (фото - АП)
ID-карта громадянина України - це безвізовий режим, національна безпека, електронне управління і прощання з Радянським Союзом. Про це заявив президент України Петро Порошенко після демонстрації на поліграфкомбінаті процесу виробництва ID-карти, передає кореспондент ЛІГА.net.

"Те, що ми сьогодні бачимо - початок виготовлення українських паспортів у вигляді ідентифікаційних карток - це справжня революція. Це останнє "прощавай" Радянському Союзу і радянським зразком паспорта", - сказав він.

Президент зазначив, що пластикова картка здатна вмістити більше 400 кілобайт інформації. Це може бути не тільки інформація, яка міститься в паспорті, але й дані з медичної карти, податкова інформація.

Коли парламент ухвалить необхідні рішення для роботи системи цифрового підпису, можливості використання ID-картки можуть бути розширені, додав президент.

Порошенко також зазначив, що на сьогоднішній день йдеться про вартість пластикової карти в межах 100-160 грн без ПДВ.

"Багато років нам говорили, що держава не здатна це робити, що нам потрібні приватні компанії, пов'язані з корупцією, на які буде витрачатися величезна кількість бюджетних коштів", - сказав він.

У той же час, за словами президента, інвестиції, за допомогою яких виробництво вдалося налагодити на державному поліграфкомбінаті Україна", були помірними. Зокрема, машина, яка друкує картки, коштує трохи більше 1 млн євро.

Порошенко зазначив, що вже з 1 січня Державна міграційна служба зможе отримувати від поліграфкомбінату 45 тисяч таких карток на добу. Він також звернув увагу на те, що СБУ нерідко стикається з диверсантами, які використовують підроблені паспорти. За його словами, ID-картку підробити практично неможливо. Таким чином, вона стане додатковою гарантією безпеки.

Раніше повідомлялося, що нові ID-картки для ідентифікації оформлятимуться  з 1 січня 2016 року.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина