RU

Порошенко готовий винести на референдум питання про федералізацію

06.04.2015, 13:07
Порошенко готовий винести на референдум питання про федералізацію - Фото
f8866cc6f22437cee4d210cdcc3c3723.jpg
Президент України Петро Порошенко готовий оголосити референдум щодо державного устрою. Про це він заявив сьогодні на першому засіданні конституційної комісії, передає кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ.

"Ідея федералізації - це як інфекція, біологічна зброя, яку Україні намагаються нав'язати з-за кордону. Її бацилами намагаються вразити Україну і зруйнувати нашу єдність... Спочатку вони розраховували, що федералізація спрацює, але коли Україна об'єдналася, вони пішли на нас агресією, війною, намагаючись зараз насадити федералізацію залізом і кров'ю. Я не дам цього зробити... Для тих, хто дуже хоче провести тезу федералізації, вкинути її в дискусію, у нас є кінцевий інструмент - референдум. І я готовий запустити референдум щодо державного устрою України, якщо ви побачите в цьому необхідність", - сказав він.

Порошенко висловив упевненість в тому, що Україна залишиться унітарною державою.

"І не тому, що ми звідси так вирішили, а тому що підтримка суспільством унітарної моделі дуже потужна і наближається до 90 відсотків", - пояснив глава держави.

Також президент заявив, що Україна залишиться парламентсько-президентською республікою, хоча перерозподіл повноважень неминучий.

"Мені достатньо повноважень, щоб виконувати свої функції. І ми разом з коаліційними силами робимо все, щоб довести дієздатність такої моделі", - зазначив він.

Порошенко додав, що децентралізація влади потребує деякого перерозподілу повноважень, але про зміну форми правління не йдеться. "У процесі децентралізації потрібен буде тюнинг розподілу повноважень. Але щоб усі розуміли: суть форми правління не зміниться", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, згідно з січневим соціологічним опитуванням служби Ukrainian Sociology Service, більшість українців вважає, що федералізація навряд чи буде найефективнішим способом усунути існуючі протиріччя між регіонами країни.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини