RU

Порошенко дав старт українсько-американським військовим навчанням

20.04.2015, 15:49
Порошенко дав старт українсько-американським військовим навчанням - Фото
Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко взяв участь в урочистому відкритті українсько-американських командно-штабних навчань "Фіарлес Гардіан-2015, які почалися в міжнародному центрі миротворчості та безпеки у Львівській області. Глава держави назвав ці навчання новим етапом у співпраці України та США.

Як повідомляє прес-служба глави держави, звертаючись до українських та американських учасників навчань, а також до присутнього посла США в Україні Джеффрі Пайєтта, президент зазначив, що спільні навчання подібного змісту і масштабу проводяться в Україні вперше. "Обставини, за яких вони відбуваються, унікальні. На східному кордоні України йде повномасштабна агресія з боку іноземної держави, яка розв'язала проти України багатопланову разноуровневую гібридну війну", - сказав Порошенко.

Президент зазначив, що це війна не тільки проти України. "Символічно, що саме в рік 70-річчя перемоги антигітлерівської коаліції над нацизмом через Україну знову проліг кордон цивілізаційної битви, в якій вирішується, якою бути Європі, яким бути миру", - сказав Порошенко.

"Це - війна не тільки за незалежність України, а війна за свободу і демократію Європи та світу, війна, де вирішується питання, чи будуть діяти в світі норми міжнародного права, чи будуть цілісними і недоторканими кордону, чи можна безкарно застосовувати силу тільки тому, що в тебе сверблять руки. Чи може етнічна спорідненість бути приводом для безцеремонного втручання у внутрішні справи іншої держави? Чи сумісні авторитаризм і диктатура з європейською політичною культурою, в якій головна цінність - вільний громадянин з його правами вільної держави?", - сказав президент.

За словами Порошенка, "цілком природно, що за таких обставин якісно нового змісту і зовсім інших кількісних параметрів набуває стратегічне партнерство між Україною та США, і це проявляється в різних формах і на різних рівнях - від президентів і верховних головнокомандувачів до солдат". "Це - перший українсько-американський захід такого рівня, і він свідчить про перехід двостороннього військового співробітництва в якісно новий практичний вимір", - заявив глава держави.

Порошенко двома мовами - українською та англійською - навів слова командувача силами НАТО в Європі в 1997 - 2000 роках Уеслі Кларка про те, що українська армія зразка березня 2014 і 2015 року - "це зовсім різні історії". Президент продовжив від себе: "Нам є чим пишатися, але є багато такого, чого нам треба вчитися. Не буде перебільшенням сказати, що тут сьогодні формується нове обличчя українського війська", - сказав глава держави.

"Вірю, що ви, нащадки бойової козацької слави, впораєтеся. Вірю, що немає у нас іншого шляху, окрім як до перемоги", - заявив президент.

Також глава держави вручив державні нагороди військовим, які проявили особисту мужність і високий професіоналізм у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Президент вручив нагороди солдату Руслану Бондаренку, полковнику Степану Логушу, підполковнику Олексію Мельнику, сержанту Роману Петровському, а також лейтенанту Олегу Віхтюку.

Президент також вручив ордери на отримання житла та ключі від нових квартир військовим, які були поранені або відзначилися в ході антитерористичної операції.

Президент ознайомився з роботою міжнародного центру миротворчості та безпеки та поспілкувався з американськими військовими.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини