10.07.2018, 13:31

"Порошенко завдав удар": Бутусов про конфлікт з Гройсманом

"Порошенко завдав удар": Бутусов про конфлікт з Гройсманом - Фото
Володимир Гройсман та Петро Порошенко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Журналіст вважає, що конфлікт Порошенко-Гройсман перед 2019-м показує: проблеми митниці вимагають системних рішень і реформи ДФС/СБУ давно назріли

Реклама
Реклама

Обшуки СБУ у керівництва податкової в Вінниці, які пройшли 9 липня, є "ударом президента Петра Порошенка  по прем'єру Володимиру Гройсману в боротьбі за митницю". Таку думку висловив у себе в  Facebook журналіст Юрій Бутусов.

Вчора у Вінниці обшукали і кабінет голови обласної ДФС Руслана Осмоловського. За даними джерела, обшуки плануються в київському центральному апараті ДФС, включаючи в. о. глави ДФС Мирослава Продана, а дві закриті кримінальні справи, де він фігурував, знову відновлені. СБУ перевіряє покупки, майно і фінанси Гройсмана, Продана "і їх найближчої команди", додав Бутусов.

"Війна за контроль митниці напередодні виборів розгорається, і відносини президента і прем'єра з натягнутих перетворилися на ворожі. Рішення Гройсмана допустити для боротьби з контрабандою на митниці Нацполіцію стало точкою неповернення у відносинах прем'єра з президентом", - підкреслив він, додавши, що цим рішенням Гройсман "протиставив впливу Порошенка вплив (глави МВС Арсена) Авакова".

Читайте також: Поки я прем'єр, Продан керуватиме ДФС - Гройсман

Журналіст вважає, що на Банковій такий крок прем'єру "не пробачать", і ознакою цього нібито є те, що СБУ "починає трясти керівництво ДФС і особисто Продана".

Така війна відомств може зіграти на руку легальному бізнесу, "якщо замість звичайного договорняка між ДФС і СБУ" будуть протиріччя і конфлікти: ймовірність вимагання мінімальна, відбитися від будь-яких претензій простіше, є куди скаржитися і все чиновники бояться.

Читайте думка: Борги потрібно віддавати. Що відбувається між Порошенком і Гройсманом

З іншого боку, уточнює Бутусов, для бізнесу виникають проблеми: "в таких митних умовах ще більш слабшає контроль за справжніми злочинцями.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net в Twitter, Facebook, Інстаграм: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама