RU

"Порошенко завдав удар": Бутусов про конфлікт з Гройсманом

10.07.2018, 13:31
Володимир Гройсман та Петро Порошенко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Обшуки СБУ у керівництва податкової в Вінниці, які пройшли 9 липня, є "ударом президента Петра Порошенка по прем'єру Володимиру Гройсману в боротьбі за митницю". Таку думку висловив у себе в Facebook журналіст Юрій Бутусов.

Вчора у Вінниці обшукали і кабінет голови обласної ДФС Руслана Осмоловського. За даними джерела, обшуки плануються в київському центральному апараті ДФС, включаючи в. о. глави ДФС Мирослава Продана, а дві закриті кримінальні справи, де він фігурував, знову відновлені. СБУ перевіряє покупки, майно і фінанси Гройсмана, Продана "і їх найближчої команди", додав Бутусов.

"Війна за контроль митниці напередодні виборів розгорається, і відносини президента і прем'єра з натягнутих перетворилися на ворожі. Рішення Гройсмана допустити для боротьби з контрабандою на митниці Нацполіцію стало точкою неповернення у відносинах прем'єра з президентом", - підкреслив він, додавши, що цим рішенням Гройсман "протиставив впливу Порошенка вплив (глави МВС Арсена) Авакова".

Читайте також: Поки я прем'єр, Продан керуватиме ДФС - Гройсман

Журналіст вважає, що на Банковій такий крок прем'єру "не пробачать", і ознакою цього нібито є те, що СБУ "починає трясти керівництво ДФС і особисто Продана".

Така війна відомств може зіграти на руку легальному бізнесу, "якщо замість звичайного договорняка між ДФС і СБУ" будуть протиріччя і конфлікти: ймовірність вимагання мінімальна, відбитися від будь-яких претензій простіше, є куди скаржитися і все чиновники бояться.

Читайте думка: Борги потрібно віддавати. Що відбувається між Порошенком і Гройсманом

З іншого боку, уточнює Бутусов, для бізнесу виникають проблеми: "в таких митних умовах ще більш слабшає контроль за справжніми злочинцями.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини