Порошенко запропонував дату нормандської зустрічі

Порошенко запропонував дату нормандської зустрічі - Фото
Петро Порошенко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)
11.05.2018, 15:14

Без миротворчої місії в ОРДЛО неможливо виконати політичні умови мінських угод і провести вибори в регіоні, зазначив президент

Президент  Петро Порошенко вважає, що зустріч в нормандському форматі з питання розгортання миротворчої місії в тимчасово окупованих районах Донбасу можна провести вже на початку червня цього року. Про це глава держави заявив на спільній прес-конференції з президентом Словенії Борутом Пахором в Києві, передає кореспондент  LIGA.net.

За словами Порошенка, погоджувати дату зустрічі представники нормандської четвірки будуть 23-24 травня.

Президент зазначив, що на такій зустрічі, перш за все, потрібно визначитися з рішенням щодо миротворців в Донбасі, яке має ухвалити Рада безпеки ООН. Він підкреслив, що без цього компонента, що гарантує безпеку, неможливо виконати політичні умови мінських домовленостей і провести вибори в ОРДЛО. Цю позицію підтримали європейські партнери України, додав Порошенко.

"В іншому випадку ніхто з українських представників не зможе ні провести кампанії, ні отримати доступ до медіа, ні забезпечити зустрічі, ні проконтролювати волевиявлення громадян", - сказав глава держави.

10 травня 2018 року Порошенко, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон  узгодили позиції з підготовки порядку денного зустрічі в нормандському форматі, яка може відбутися в Парижі.