Порошенко "укомплектував" Верховний суд і згадав Зеленського

Порошенко "укомплектував" Верховний суд і згадав Зеленського - Фото
Петро Порошенко (фото - прес-служба президента)
07.05.2019, 13:39

Верховний Суд - це "останній і головний рубіж" верховенства права в країні, підкреслив глава держави на церемонії призначення і принесення присяги

Вранці 7 травня чинний президент Петро Порошенко призначив 75 суддів Верховного суду, зазначивши, що з сьогоднішнього дня цей орган буде працювати практично в повному складі. Про це пише прес-служба глави держави.

25 суддів призначені в Касаційний адмінсуд, 22 - в Касаційний цивільний суд, 15 - в Касаційний госпсуд, і 13 - в Касаційний кримінальний суд.

На зборах з нагоди призначення на посади суддів ВС і їх церемонії складення присяги Порошенко підкреслив, що Верховний суд "щодня приймає ухвали", в тому числі що стосуються президента, уряду і парламенту.

"Скажіть, чи завжди в суді перемагає влада? Звичайно, ні. Але президент виконує рішення ВС, які винесені в тому числі не на користь президента", - додав він.

Чинний президент поставив Верховний суд в приклад іншим судам "і щодо  відкритості, і щодо комунікації з журналістами, суспільством,  і щодо мови судових рішень".

"Так, судові рішення можуть і повинні бути зрозумілі людині без юридичної освіти", - зазначив глава держави.

Він висловив надію, що його наступник  Володимир Зеленський не стане втручатися в роботу судових інстанцій. Порошенко підкреслив, що основа судової реформи - коли ні президент, ні Рада не мають впливу на суд і призначення/звільнення суддів.

Списки суддів для призначення до Верховного суду на підписання президенту за рекомендаціями Вищої кваліфікаційної комісії суддів формує Вища рада правосуддя.