RU

Порошенко "укомплектував" Верховний суд і згадав Зеленського

07.05.2019, 13:39
Порошенко
Петро Порошенко (фото - прес-служба президента)

Вранці 7 травня чинний президент Петро Порошенко призначив 75 суддів Верховного суду, зазначивши, що з сьогоднішнього дня цей орган буде працювати практично в повному складі. Про це пише прес-служба глави держави.

25 суддів призначені в Касаційний адмінсуд, 22 - в Касаційний цивільний суд, 15 - в Касаційний госпсуд, і 13 - в Касаційний кримінальний суд.

На зборах з нагоди призначення на посади суддів ВС і їх церемонії складення присяги Порошенко підкреслив, що Верховний суд "щодня приймає ухвали", в тому числі що стосуються президента, уряду і парламенту.

"Скажіть, чи завжди в суді перемагає влада? Звичайно, ні. Але президент виконує рішення ВС, які винесені в тому числі не на користь президента", - додав він.

Чинний президент поставив Верховний суд в приклад іншим судам "і щодо  відкритості, і щодо комунікації з журналістами, суспільством,  і щодо мови судових рішень".

"Так, судові рішення можуть і повинні бути зрозумілі людині без юридичної освіти", - зазначив глава держави.

Він висловив надію, що його наступник  Володимир Зеленський не стане втручатися в роботу судових інстанцій. Порошенко підкреслив, що основа судової реформи - коли ні президент, ні Рада не мають впливу на суд і призначення/звільнення суддів.

Списки суддів для призначення до Верховного суду на підписання президенту за рекомендаціями Вищої кваліфікаційної комісії суддів формує Вища рада правосуддя.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини