Порошенко розповів, як не допустити скасування санкцій проти РФ

28.08.2018, 18:30
Порошенко розповів, як не допустити скасування санкцій проти РФ - Фото
Петр Порошенко (фото - president.gov.ua)

В Італії триває дискусія, чи може одна з країн ЄС заблокувати санкції

Президент Петро Порошенко радить послу в Італії говорити не тільки про бізнес, а й про втрати в Донбасі, щоб не допустити скасування санкцій ЄС проти Росії. Про це він заявив на зустрічі з дипломатами, передає кореспондент LIGA.net.

Посол Євген Перелигін нагадав, що в Італії скасування санкцій проти Росії передбачено програмою уряду, яка затверджена парламентом. Аргументація - захист інтересів бізнесу.

Він зазначив, що посольство планує перенести акцент на роботу з громадськими організаціями, лідерами думок, бізнесом.

Посол також повідомив, що між юридичними школами в Італії йде дискусія, чи може одна з країн ЄС заблокувати санкції. Міланська і римська школи стверджують, що такої можливості немає. Інші юридичні школи впевнені в зворотному.

"Акцент на такій дискусії, на стимулюванні італійського бізнесу, може призупинити активний рух політичних сил Італії до скасування санкцій. Грудень буде показовим", - сказав він.

Порошенко, в свою чергу, зазначив, що робота з бізнесом - це добре, але якщо обмежитися нею, Україна може програти. "Ви бізнес конкуренцію у Росії не виграєте. Це саме те, чого хоче Росія, щоб бізнесу дали можливість самому визначатися... Бізнес піде туди, де є гроші", - сказав він.

Президент підкреслив, що правда про ситуацію в Донбасі є сильним аргументом в переговорах. "У нас 23 серпня під час наступу російських підрозділів чисельністю до 200 чоловік, загинули четверо українських героїв в результаті обстрілу зі зброї, забороненої мінськими домовленостями... У той же день загинув командир роти 128 бригади... Вчора загинули двоє наших військових... Кожного місяця передавайте інформацію про загиблих... Покажіть, яку ціну Україна платить за свій вибір. Тоді мало хто буде говорити про бізнес", - пояснив президент.

Італійський глава прокремлівського уряду раніше заявляв, що хоче повернути Росію в G8 і скасувати санкції проти неї, але при цьому також підписався під черговим продовженням санкцій на зустрічі "Великої сімки" в Канаді.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями