Порошенко розкритикував ідею Тимошенко про "канцлера України"

20.09.2018, 12:32
Порошенко розкритикував ідею Тимошенко про
Петр Порошенко (фото — Андрей Гудзенко / LIGA.net)

Президент України підкреслив, що вважає неприйнятними пропозиції ввести в Україні "авторитаризм канцлерського типу"

Президент Петро Порошенко виступив проти "канцлерського авторитаризму" і заявив, що одноосібна влада ні до чого хорошого в Україні не привела. Про це він сказав, виступаючи в парламенті з щорічним посланням до Верховної Ради, передає кореспондент LIGA.net.

Президент нагадав, що зараз в Україні влада носить коаліційний характер і працює система стримування і противаг. Він підкреслив, що відхилив численні пропозиції конституційних змін в політичній системі.

"Вважаю, що перед виборами такі маневри не відповідають європейській політичній культурі, яка вчить нас грати за правилами, а не з правилами", - пояснив Порошенко.

Президент заявив, що вважає неприйнятним пропозиції ввести в Україні освічений авторитаризм або авторитаризм канцлерського типу.

"Якщо вчитатися в зміст, там у канцлера більше повноважень, ніж у кайзера, а в Рейхстазі створюється по суті однопартійна система. Режим одноосібної влади в Україні ні до чого доброго не привів, і це потрібно запам'ятати абсолютно всім", - додав він.

Раніше лідер Батьківщини Юлія Тимошенко заявила, що найвдаліша форма правління для України - це парламентська республіка канцлерського типу, на кшталт Німеччини 1949-1963 років за канцлера Конрада Аденауера.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов