Порошенко про автокефалію: Питання далеко за рамками церковного

Порошенко про автокефалію: Питання далеко за рамками церковного - Фото
Петро Порошенко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)
19.04.2018, 12:10

За словами президента, "всі помісні церкви визнаються за активної участі держави", так як автокефалію дають не конкретній церкві, а країні

Незалежна церква - це необхідний атрибут незалежної держави. Як повідомляє кореспондент LIGA.net, про це заявив президент Петро Порошенко, представляючи в парламенті звернення до Вселенського патріарха Варфоломію I  з приводу автокефалії православної церкви в Україні.

Він зазначив, що автокефалія зробить Українську церкву адміністративно незалежною від іноземної церковної юрисдикції, пов'язаної з країною-агресором РФ.

Порошенко заявив, що звертається до патріарха "від імені та на вимогу мільйонів громадян... які прагнуть до визнаної в світі своєї церкви, як абсолютно необхідного атрибуту незалежної держави".

"Це питання нацбезпеки і оборони, оскільки Кремль розглядає Російську церкву як один з ключових елементів впливу на Україну. Це питання виходить далеко за рамки церковного. Йдеться про нашу остаточну незалежність від Москви", - підкреслив він.

Тема дня: Чи буде в Україні єдина помісна церква без УПЦ МП

17 квітня Порошенко закликав патріарха Констатінопольского надати Києву Томос (указ) про автокефалію православної церкви в Україні. УПЦ КП і Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) підтримали цю ініціативу, УПЦ МП висловилася проти.

Популярне