RU

Порошенко пояснив "моральне право" України на миротворців ООН

29.05.2018, 12:13
Порошенко пояснив
Петро Порошенко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Україна має "моральне право" розраховувати на миротворчий контингент в Донбасі, оскільки країна вже багато років бере участь в подібних місіях в різних куточках світу. Про це президент Петро Порошенко заявив у своєму зверненні з нагоди Міжнародного дня учасників операцій ООН з підтримання міжнародного миру та безпеки.

Глава держави зазначив, що Україна бере участь в миротворчих операціях з перших років своєї незалежності і українські військовослужбовці своїм професіоналізмом і мужністю "отримали визнання і повагу в багатьох країнах світу".

Порошенко нагадав, що понад 30 українських миротворців загинули, "виконуючи високу місію і захищаючи цілі та принципи ООН".

"Великий внесок України у підтримання міжнародного миру і безпеки дає нам моральне право розраховувати на потенціал і адекватну допомогу ООН у важкі часи, коли наша держава протистоїть віроломній зовнішній агресії", - наголосив президент.

Порошенко додав, що розгортання в тимчасово окупованих районах Донбасу миротворчої місії може стати "важливим елементом врегулювання" з метою повернення миру і відновлення територіальної цілісності і суверенітету України.

24 травня 2018 року спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що миротворці ООН повинні замінити війська РФ на окупованій частині Донбасу.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини