RU

Порошенко попросить ВР терміново повернути антикорупційну статтю

27.02.2019, 13:35
Порошенко попросить ВР терміново повернути антикорупційну статтю - Фото
Петро Порошенко (фото - прес-служба президента)

Блок Петра Порошенка хоче розробити новий законопроект, в якому стаття про незаконне збагачення буде повністю відповідати Конституції України. Про це повідомляє прес-служба БПП з посиланням на главу фракції в парламенті Артура Герасимова.

Представник президента в парламенті Ірина Луценко повідомила, що президент Петро Порошенко внесе цей законопроект до Верховної Ради як невідкладний. За словами Луценка, в законопроекті будуть враховані зауваження КС.

"Фракція БПП виступає за те, що покарання за незаконне збагачення обов'язково має бути. Але воно повинно бути виключно у конституційний спосіб. Тому наша фракція ініціює термінову розробку нового законопроекту, який випише статтю таким чином, щоб ця стаття обов'язково була, але повністю відповідала Конституції" , - пояснив Герасимов.

Стаття 368-2 КК зобов'язувала державних службовців давати пояснення про джерела їх доходів і доходів членів їх сімей. У разі, якщо чиновник не міг цього зробити, його повинні були притягнути до кримінальної відповідальності.

На думку Конституційного суду, ст. 368-2 КК порушує презумпцію невинуватості. На думку суддів, доводити незаконність доходів повинна сторона звинувачення.

Статтю скасували на підставі подання, яке в 2017 році підписали 59 депутатів: ось їх повний список.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини