Порошенко поговорив зі Столтенбергом: що обговорювали

Порошенко поговорив зі Столтенбергом: що обговорювали - Фото
Петро Порошенко і Єнс Столтенберг (фото - president.gov.ua)
26.06.2018, 15:05

Президент поінформував генсека НАТО про розвиток подій в Донбасі

Президент Петро Порошенко  провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко поінформував генсека НАТО про розвиток подій в Донбасі і підкреслив важливість розміщення на окупованій частині Донбасу багатонаціональних миротворчих сил під мандатом ООН.

Президент зазначив, що Україна продовжує реалізацію курсу євроатлантичної інтеграції та реформування сектора безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО і з залученням практичної допомоги Альянсу.

У зв'язку з цим генеральний секретар Альянсу привітав нещодавнє прийняття закону про національну безпеку.

Сторони обговорили питання підготовки до участі України в заходах у рамках саміту НАТО в Брюсселі в липні 2018 року.

Столтенберг запросив Порошенка взяти участь у засіданні Північноатлантичної ради на рівні глав держав і урядів, а також зустрічі високого рівня держав-учасників і країн-партнерів миротворчої місії "Рішуча підтримка" в Афганістані.

"Порошенко і Столтенберг закликали якомога швидше звільнити всіх українських заручників, які утримуються в тюрмах як на території Росії, так і на окупованих територіях", - відзначили в прес-службі.

21 червня 2018 року Верховна Рада прийняла закон про національну безпеку, який регулює створення умов для адаптації сектора безпеки України до стандартів Північноатлантичного альянсу.