RU

Порошенко підписав закон про українську мову

15.05.2019, 16:09
Порошенко підписав закон про українську мову - Фото
Петро Порошенко (фото - прес-служба президента)

Чинний президент Петро Порошенко підписав закон про функціонування української мови як державної. Трансляція урочистої процедури проходила в  Facebook глави держави.

"Він ретельно збалансований. Він вивірений настільки, щоб у жодної політичної сили, яка займає державницьку патріотичну позицію, не було підстав ініціювати його перегляд. Немає підстав", - підкреслив Порошенко і поставив підпис.

Раніше Порошенко заявив, що підпише цей закон, "тому що ніде в світі, крім України, українську мову не захистять". LIGA.net  розповідає, що й коли зміниться через цей закон.

25 квітня Рада прийняла історично важливий закон №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної: проголосували 278 депутатів.

Українська буде обов'язковою в органах влади та інших публічних сферах. Дія закону не поширюється на сферу особистого спілкування і релігійні обряди. Знати мову зобов'язані всі громадяни, а держава повинна забезпечити громадянам можливість вивчати її. Знання державної мови необхідно для отримання українського громадянства.

Обраний президент  Володимир Зеленсбкий  раніше заявив, що після інавгурації буде проведено ретельний аналіз закону - на предмет його відповідності "конституційним правам і інтересам всіх громадян України".

Читайте також: Що закон про мову змінить в житті України

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини