RU

Порошенко обійшов Тимошенко в президентських перегонах - Рейтинг

04.03.2019, 12:17
Порошенко обійшов Тимошенко в президентських перегонах - Рейтинг - Фото
Петро Порошенко (фото - president.gov.ua) 66

За умови виходу у другий тур президентських виборів (якщо б він відбувся в кінці лютого) чинний глава держави Петро Порошенко програв би як  Юлії Тимошенко, так і Володимиру Зеленському. При цьому нинішній рейтинг Порошенка зростає на тлі рейтингу Тимошенко, йдеться в новому соціологічному дослідженні групи Рейтинг.

У другому турі Тимошенко обійшла б Порошенка з відносно невеликим розривом - 31% проти 24%.

При цьому Зеленський переміг був як в парі з Порошенком (42% проти 24%), так і з Тимошенко (37% проти 24%).

Натисніть, щоб збільшити:

В цілому ж лідером президентського рейтингу поки залишається Зеленський, якого підтримують 25,1% тих, хто вже визначився і має намір голосувати. Другу позицію ділять між собою Порошенко (16,6%) і Тимошенко (16,2%).

За Юрія Бойка готові віддати голоси 11,3% тих, хто визначився і готовий йти на виборчі дільниці, за  Анатолія Гриценка  (показник до того, як в його користь знявся Андрій Садовий) - 7,7%, за  Олега Ляшка - 5,6%, за садового - 3%.

"За останній місяць зріс рейтинг Зеленського, Порошенка і Бойка. Невелике зменшення відбулося в рівні підтримки Тимошенко", - пишуть соціологи.

При цьому за останній місяць зими, кажуть вони, відчутно зросла частка респондентів, які не визначилися з вибором - з 15% до 25%.

Найвищий потенціал електорального зростання, стверджують соціологи, мають Зеленський і Тимошенко: їх готові підтримати по 7% виборців за умови, якщо їхні лідери не братимуть участі у виборах. Цей показник у Порошенка і Гриценка - по 4%.

Проте, 24% опитаних вважають, що наступним президентом буде Порошенко. У перемогу Тимошенко вірять 19%, Зеленського - 17%.

"За останній місяць значно зросла віра в перемогу Зеленського. Також позитивну динаміку в цьому рейтингу мають показники Порошенко", - уточнили аналітики.

Опитування проведене до публікації розслідувань про корупцію в оборонній сфері, яку пов'язують з людьми з оточення Порошенка, і фейкове донорство Батьківщини Тимошенко.

Опитування проведене серед 2500 українців від 18 років і старше в період з 19 по 28 лютого 2019 року в усіх регіонах України, крім тимчасово окупованих територій. Похибка вибірки - не більше 2%.

Опитування 19-30 січня серед 10 тисяч українців (спільне дослідження групи Рейтинг, центру Соціальний моніторинг, Українського інституту соцдосліджень ім. Яременка і компанії Інфо Сапієнс) показало такі симпатії тих, хто визначився й готовий голосувати: 21,9% - Зеленський, 19,2% - Тимошенко, 14,8% - Порошенко.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини