RU

Порошенка закликають негайно внести в Раду Угоду з ЄС

11.09.2014, 15:04
Порошенка закликають негайно внести в Раду Угоду з ЄС - Фото
Григорій Немиря
Глава парламентського комітету з питань євроінтеграції Григорій Немиря закликає президента України Петра Порошенка негайно подати на ратифікацію до Верховної Ради проект угоди про асоціацію з ЄС, щоб профільний комітет встиг її розглянути. Про це Немиря повідомив сьогодні на брифінгу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Немиря зазначив, що на даний момент проект закону про ратифікацію угоди ще не внесений президентом до парламенту. У той же час, згідно з календарним планом, у депутатів у вересні залишається один пленарний день - 16 вересня. Немиря підкреслив, що якщо угода не буде ратифікована до кінця вересня, то Україна втратить можливість тимчасового використання угоди з 1 листопада до її ратифікації всіма країнами-членами ЄС.

Немиря також звернув увагу на необхідність суворого дотримання процедури ратифікації. Відповідно до регламенту, перед ратифікацією відповідний проект закону має бути розглянутий профільним парламентським комітетом. "Я не хотів би, щоб недотримання процедури дало додаткові аргументи тим, хто як в Україні, так і за її межами виступає проти ратифікації даної угоди", - пояснив він.

Немиря пояснив, що комітет готовий зібратися в будь-який час до 16 вересня з тим, щоб розглянути проект закону про ратифікацію. Він зазначив, що затягування даного процесу містить не тільки ризик для можливості використання угоди України з 1 листопада, "а й створює ілюзію того, що третя сторона, Росія, може перекреслити або відстрочити реалізацію європейського вибору українського народу".

Немиря також зазначив, що на його думку і думку багатьох європейських партнерів, не варто прив'язувати ратифікацію угоди до прийняття закону про програму її імплементації. Немиря зазначив, що відповідно з європейським досвідом, програма імплементації такої угоди повинна представляти собою гнучкий механізм, оскільки вона в будь-який момент може зажадати коректування. Тому, як правило, такі програми затверджуються рішенням уряду, а не законом, так як внести зміни до постанови Кабінету міністрів простіше, ніж зміни в закон.

Нагадаємо, спікер парламенту Олександр Турчинов заявив, що Петро Порошенко 16 вересня внесе в парламент Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини