RU

Порошенка підтримають 44,6% виборців - опитування

21.05.2014, 12:22
Порошенка підтримають 44,6%  виборців - опитування - Фото
Петро Порошенко (фото - ЕРА)
Соціологи підтверджують лідерство Петра Порошенка в президентських перегонах. За даними дослідження фонду Демократичні ініціативи та Центру Разумкова, в першому турі за нього готові проголосувати 44,6 % тих, хто братиме участь у виборах. Результати дослідження представив сьогодні на прес-конференції директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За даними дослідження, за Юлію Тимошенко готові проголосувати 8,4 % опитаних, за Анатолія Гриценка - 7,5 %, за Сергія Тігіпка - 7 %, за  Олега Ляшка - 5,4 %, за Петра Симоненка - 3,1 %, за Михайла Добкіна 2,6%, за Ольгу Богомолець - 1,7 %, за Вадима Рабиновича - 1,6% , за Олега Тягнибока готові проголосувати 0,7 %, за Дмитра Яроша - 0,5 %.

Вагалися з відповіддю 15,3 % респондентів, які заявили про свій намір взяти участь у виборах. Биченко зазначив, що не існує методу, який дозволив би передбачити, як розподіляться голоси тих, хто ще не визначився зі своїм вибором. За його словами, ці відсотки можуть відійти як лідеру гонки, так і будь-якому іншому з її учасників.

Як повідомила директор фонду Демініціативи Ірина Бекешкіна, більшість опитаних візьмуть участь у виборах - 60 %, швидше прийдуть на виборчі дільниці 19,1 % опитаних. Скоріше не прийдуть голосувати - 5,9 % респондентів і точно не прийдуть 11 %. Основна мотивація тих, хто має намір взяти участь у голосуванні, - це виконання свого громадянського обов'язку (57,3 %). 31,9 % опитаних пояснили свою готовність прийти на виборчі дільниці можливістю вплинути на ситуацію в країні. 26,5 % не хочуть, щоб їх голосом скористався хтось інший, 23,5 % заявили, що серед кандидатів є ті, кого вони хотіли б підтримати.

Ті, хто не має наміру брати участь у виборах, в основному пояснюють свою позицію тим, що вони не бачать кандидата, за якого варто було б проголосувати - 51,2 %. 17,8 % опитаних не прийдуть на голосування, бо не вірять, що вибори будуть проведені чесно. 11,6 % вважають, що вибори нічого не змінять, оскільки президент нічого не вирішує. 11,3 % опитаних вважають, що їх регіон вже не входить до складу України, 7,9 % вважають вибори незаконними.

Дослідження було проведено фондом Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва разом з Центром Разумкова з 14 по 18 травня. У всіх регіонах України, за винятком Криму, опитано 2011 респондентів. Похибка не перевищує 2,3 %. Дослідження проведене за проектом "Громадський соціологічний консорціум" за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини