RU

Помилування Тимошенко повинна обговорити комісія, - омбудсмен

10.04.2013, 15:01
Помилування Тимошенко повинна обговорити комісія, - омбудсмен - Фото
Валерія Лутковська
Звернення Української Гельсінської спілки з прав людини до Віктора Януковича з проханням про помилування Юлії Тимошенко повинна ще розглянути уповноважена комісія при президенті. Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

"Те, що Українська Гельсінська спілка звернулася, - це прекрасно, але в будь-якому випадку, тепер це питання повинна розглянути комісія", - сказала омбудсмен в ефірі Радіо Свобода.

За словами омбудсмена, звернення від її імені з проханням про помилування екс-прем'єра "на сьогоднішній день є передчасним", однак Лутковська не виключає такого звернення в майбутньому.

"Яким чином комісія при президенті поставиться зараз до обігу Української Гельсінської спілки, я не знаю, мені важко спрогнозувати це питання. Колегіальний орган повинен вирішити, яким чином йому розглядати це клопотання", - підкреслила Лутковська.

"Я зараз можу говорити про те, що я дійсно створила прецедент, причому не один, а два, і я це хочу підкреслити. Я думала над тим, як налагодити співпрацю з комісією з питань помилування при президенті, тому що в деяких випадках захист прав людини вимагає в тому числі і помилування особи. Із цим указом президента (в якому йшломя і про помилування Луценка - ред.) я напрацювала вже два варіанти співпраці з комісією: один варіант - це за заявою пана Могильовцева (один з помилуваних разом з Луценком указом Януковича, - ред.), я звернулася з клопотанням підтримати його заяву, яку їм було самостійно подано, і у справі Луценка - це, по суті, ініціювання розгляду питання про помилування комісією при президенті", - розповіла Лутковська.

Нагадаємо, Українська Гельсінська спілка з прав людини у середу звернеться до президента з проханням про помилування Юлії Тимошенко через погіршення її здоров'я і в зв'язку з тим, що вона вже відбула значну частину терміну покарання. 5 квітня омбудсмен звернулася до президента України з проханням про помилування екс-голови МВС. У неділю, 7 квітня, голова держави помилував ряд засуджених, серед яких був і Юрій Луценко

Copyright © 2011 RFE / RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода.

Досьє на Валерію Лутковську
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини