RU

Помилування Тимошенко достатньо для асоціації, - євродепутат

10.10.2013, 10:36
Помилування Тимошенко достатньо для асоціації, - євродепутат - Фото
Чарльз Теннок (фото - euplus.info)
Депутат Європарламенту від Великобританії Чарльз Теннок заявив, що рішення президента України Віктора Януковича про помилування екс-прем'єра Юлії Тимошенко було б достатньою підставою для укладення угоди про асоціацію на саміті у Вільнюсі.

"Думаю, що шанси України на укладення угоди про асоціацію дуже високі. Принаймні, поки що Україна має велику підтримку, оскільки в Брюсселі роздратовані тим, що Росія шантажує колишні радянські країни - такі як Вірменія, Грузія, Молдова - і робить на них безпрецедентний тиск, щоб вони приєдналися до Митного союзу. Росія спробувала зробити це і з Києвом, але Україна набагато більше і має можливості протистояти Москві. Крім того, я вважаю, що український бізнес, який є також бажаною метою російських олігархів, заохочує свій уряд у протистоянні Кремлю і підтримує українську економіку і суверенітет", - упевнений європейський політик.

При цьому Теннок підкреслив, що питання виборчого правосуддя і справи Юлії Тимошенко - зараз найголовніший момент у підписанні угоди про асоціацію. "На цих вихідних у ЗМІ прокотилася хвиля радісних повідомлень, що Юлія Тимошенко прийняла пропозицію Кокса - Квасневського пройти лікування в Німеччині, і що її, ймовірно, випустять з в'язниці. Але з'ясувалося, що ця радість була передчасною. Думаю, в цьому випадку оптимальним виходом може стати тільки президентське помилування, як це було з Юрієм Луценком. І я можу тільки собі уявити, під яким тиском перебуває зараз президент Янукович, яких зусиль йому варто переступити через себе і зробити те, чого він не хоче - випустити з в'язниці свого серйозного політичного опонента Юлію Тимошенко, підписавши її помилування . Але якщо це трапиться, це буде прийнятний і зрозумілий для 28 країн - членів ЄС хід, достатній для підписання асоціації", - резюмував він.

Нагадаємо, минулого тижня Тимошенко прийняла пропозицію міжнародних спостерігачів лікуватися у Німеччині. Після цього європейські спостерігачі також подали Януковичу прохання про помилування екс-прем'єра.

Джерело: Deutsche Welle
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини