Помер екс-нардеп і юрист Олександр Задорожній

12.05.2017, 17:14
Помер екс-нардеп і юрист Олександр Задорожній - Фото
Олександр Задорожній

Задорожній двічі обирався народним депутатом; був представником Леоніда Кучми в Раді і сподвижником глави його адміністрації Віктора Медведчука

Народний депутат 3-го і 4-го скликань, колишній соратник другого президента Леоніда Кучми і голови його адміністрації  Віктора Медведчука, юрист  Олександр Задорожній раптово помер у віці 56 років. Про це повідомляє прес-центр Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, в якому він працював.

"12 травня 2017 Герасимчука професора, завідувача кафедри міжнародного права Задорожнього Олександра Вікторовича", - йдеться в повідомленні.

За інформацією Української правди, екс-нардеп помер в Німеччині після важкої хвороби.

Задорожній народився 26 червня 1960 року в селищі Красний Кут Луганської області. З 2000 року носив звання заслуженого юриста, з 2003-го - завідувач кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Також був президентом Української асоціації міжнародного права.

Задорожній двічі обирався до Верховної Ради - в 1998 і 2002 роках. За час депутатства встиг побувати членом цілого ряду фракцій і депутатських груп: НДП, Відродження регіонів, Демократичний союз, Єдність, Єдина Україна, Народовладдя і ін. В різний час носив партквитки Демсоюза, Єдності, Єдиної України.

Читайте також: У Києві раптово помер кримський екс-нардеп Миримський

У 1999 році Задорожній був довіреною особою Леоніда Кучми на президентських виборах, а в 2002-2005 роках - його постійним представником в Раді. Також був довіреною особою  Віктора Януковича на виборах президента в 2004-му.

Крім того, Задорожній був близький до глави Адміністрації президента часів Кучми Віктора Медведчука. Останньому він допомагав у розробці та впровадженні політичної реформи 2004-го, що перетворила Україну з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську республіку.

Також Задорожній встиг побувати радником прем'єр-міністра Юлії Тимошенко (2008-2010).

У січні 2016-го Задорожній заявляв, що в України є всі юридичні підстави, щоб виграти міжнародний трибунал проти Росії по Криму.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии