Помер перший міністр юстиції України

30.01.2020, 13:11
Помер перший міністр юстиції України - Фото
Віталій Бойко (Фото: Судово-юридична газета)

Мін'юст під його керівництвом розробив ряд найважливіших законів

На 83-му році життя помер перший міністр юстиції України Віталій Бойко. Про це пише  Судово-юридична газета.

Віталій Бойко в 1994-2002 роках був головою Верховного суду, в 1990-1992 роках - міністром юстиції України, в 1989-1992 роках - головою ЦВК, також займав посади судді Міжнародного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України та Молдови, посла в Молдові.

Міністерство юстиції під його керівництвом розробило основні положення, які лягли в основу законів про власність, про економічну самостійність України і інших важливих нормативних актів; були внесені зміни в закон про судоустрій, приймалися нові закони, зокрема, про статус суддів. Очолюючи Мін'юст, паралельно виконував обов'язки голови Центральної виборчої комісії, займався також організацією виборів першого президента України, проведенням всеукраїнського референдуму з питань незалежності. У 2009 році був обраний головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Ініціатор багатьох законопроектів і пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства України, здійснення в державі судово-правової реформи. Входив до складу ради при президенті з питань реформування судової системи і до Вищої ради юстиції. Був одним з організаторів Союзу юристів.

Читайте також: Зеленський підписав закон про судову реформу: що зміниться

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами