RU

Польські спостерігачі вважають, що ці вибори зблизили Україну і ЄС

18.01.2010, 12:17

Польські спостерігачі задоволені першим туром президентських виборів в Україні. Такі попередні висновки наглядової комісії Сейму Польщі та польських політологів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, місія працювала на виборчих дільницях у Києві і Сумській області.

За словами польських експертів, спостереження на виборчих дільницях показало, що організація голосування загалом відповідає європейським стандартам. Загалом вибори 17 січня значно наблизили Україну до Європейського Союзу, оскільки була продемонстрована єдність підходів України і Євросоюзу до розуміння демократії і прозорості виборчих процедур.

Зазначені факти порушень, на думку спостерігачів, не могли значно вплинути на результати голосування. Єдиною істотною проблемою експерти назвали голосування вдома: на дільницях, де вони працювали, кількість виборців, що голосували вдома, досягала 2-10%. При цьому способі голосування, вважають спостерігачі, контроль за порушеннями ускладнюється.

Місія застерігає, що неврегульованість цього питання може створити проблеми у другому турі голосування. Польські спостерігачі продовжать свою роботу під час голосування 7 лютого, після чого оприлюднять офіційну доповідь.

Нагадаємо, у міжнародних спостерігачів від Міжпарламентської асамблеї (МПА) держав-учасників СНД, до складу якої належить понад 70 представників з восьми держав, загалом також немає зауваження до організації виборчого процесу в Україні.

Вибори Президента України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини