RU

Польща допоможе євроінтеграції України

01.07.2011, 16:51
Польща допоможе євроінтеграції України - Фото
bb567885e68e4d6a938f1c302df6891e.jpg

Польща допоможе євроінтеграції України

Польща на саміті "Східного партнерства" в Варшаві 29-30 вересня збирається запропонувати ініціативу, яка допоможе Україні реалізувати реформи. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Міколай Довгелевич.

Як повідомляє УНІАН, заступник голови МЗС не уточнив, про яку ініціативу йдеться, однак зазначив, що вона стосується "європейських амбіцій України і Молдови, яка допоможе країнам здійснювати реформи".

Довгелевич також відзначив прогрес в переговорах між Україною та Євросоюзом відносно підписання угоди про асоціацію і створення зони вільної торгівлі, висловивши надію, що переговори вдасться завершити до 2012 року.

Водночас він звернув увагу на те, що європейські політики стежать за судовими процесами над українськими опозиціонерами. "Україна і ЄС повинні сповідати загальні цінності не тільки в економічній сфері, але і в питаннях демократії", - сказав заступник голови польського МЗС.

Він також завірив, що Київ та Кишинів можуть розраховувати на допомогу Польщі в лібералізації візового режиму з Євросоюзом.

У той же час, президент Польщі Бронислав Коморовський сподівається на прогрес у відносинах України з Європейським Союзом під час польського головування в європейському об'єднанні у другій половині 2011 року.

"Було б чудово також з точки зору польської політичної стратегії, яка діє багато років, щоб під час головування отримати прогрес в переговорах України з Евросоюзом", - сказав він.

"Прогрес, який наблизить Україну до перспективи сильної участі в європейській інтеграції", - зазначив Коморовський.

Нагадаємо, Польща сьогодні уперше з моменту приєднання до Евросоюзу в 2004 році приступила до головування в ЄС і буде керувати європейським співтовариством найближчі півроку.

Українська влада сподівається під час польського головування підписати угоду про асоціацію, яка б передбачала перспективу членства в європейському об'єднанні.

Голова польського МЗС Радослав Сикорський минулого тижня заявив про намір польської влади на саміті "Східного партнерства" у вересні домагатися для України певної перспективи членства в ЄС.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини