Полоненим українським морякам виділили по 50 тис грн допомоги

29.11.2018, 17:48
Полоненим українським морякам виділили по 50 тис грн допомоги - Фото
Степан Полторак (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Кожному з військовослужбовців ВМС, які виконували завдання в районі Керченської протоки й були незаконно затримані та взяті в полон 25 листопада 2018 року, виділили по 50 тисяч грн. Відповідний наказ підписав міністр оборони Степан Полторак і повідомив про це в Facebook.

Полторак зазначив, що віддав цей наказ за дорученням президента. Він також повідомив, що 28 листопада в Одесі представники командування ВМС ЗСУ зустрілися з рідними і близькими військовополонених, щоб позначити їх права та вирішення проблемних питань.

Юридичні служби Міноборони, Генештаба і командування ВМС забезпечили координацію з офісом омбудсмена, профільними центральними органами виконавчої влади, міжнародними правозахисними організаціями, громадськими об'єднаннями та волонтерами.

Це зроблено для забезпечення правової підтримки українських військових моряків на міжнародному та національному рівнях, а також постійного інформування громадськості про стан військовополонених і заходи, що вживаються для їх звільнення.

25 листопада 2018 року на південь від Кримського моста корабель ВМС РФ протаранив український буксир "Яни Капу", який з малими бронекатерами "Бердянськ" і "Нікополь" прямував з Одеси до Маріуполя. Окупанти не пропустили групу ВМС в Азовське море, а ввечері, коли та лягла на зворотний курс, атакували вогнем на поразку на виході з Керченської протоки приблизно в 25 км від узбережжя Криму. Поранено шестеро моряків.

26 листопада за закон про затвердження указу президента про введення воєнного стану в Україні проголосували 276 депутатів.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю