RU

Політв'язень у РФ: Або мене звільнять, або поїду в Україну на "небесному експресі"

31.05.2021, 21:14
Політв'язень у РФ: Або мене звільнять, або поїду в Україну на
Фото: radiosvoboda.org

Український політв'язень у Росії Валентин Виговський, якому в 2015 році суд окупантів дав 11 років суворого режиму за звинуваченням у "шпигунстві", заявив, що через умови утримання в російських в'язницях у нього виникають суїцидальні думки. Про це він сказав в інтерв'ю  Радіо Свобода.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Я вже майже п'ять років сиджу в бетонному підвалі! Зазвичай ув'язнений сидить у ПКТ (приміщення критої тюрми, – ред.) не більше пів року, а я – п'ять років!" – сказав Виговський.

За його словами, йому щоразу продовжують термін покарання за уявні порушення.

"Наприклад, після прогулянки пропонують віник і лопату, щоб "прибрати". А коли я відмовляюся, бо я поклявся, що палець об палець не вдарю в цій країні, мені пишуть нове порушення! І я знову сиджу в кам'яному мішку. Не маю права навіть поговорити телефоном, не чую рідних голосів! Разом з тим, я впевнений, що це робить не місцева адміністрація, до неї у мене особливих претензій немає. Я думаю, це негласна вказівка ​​ФСБ – тримати мене в одиночці подалі від інших ув'язнених, замкнути від усього світу, щоб я швидше з глузду з'їхав!" – розповів українець.

Він нагадав, що свідчення у нього отримали тортурами. На суді Виговський від них відмовився.

"Мене били кілька днів на Луб'янці, а потім почалося щось взагалі неймовірне. Вивезли в ліс, поставили на коліна, наділи мішок на голову і почали стріляти, як би імітуючи розстріл... Я змушений був підписати (зізнання, – ред. ). Тоді я ще своїм життям дорожив, сподівався, що мене звільнять, обміняють, а зараз така байдужість на душі... Все одно, що з тобою буде. У мене найкращі роки пройшли тут", – зазначив Виговський.

"Я вже нічого не боюся і нічого не чекаю від життя. І, чесно вам скажу, у мене виникають суїцидальні думки. Я не буду тут сидіти до 2025 року", – додав політв'язень.

На питання, що б він хотів передати на волю, він відповів: "Передайте всім: або мене звільнять, або я поїду на Батьківщину в "небесному експресі".

  • У грудні 2015 року Московський обласний суд засудив громадянина України Валентина Виговського до 11 років позбавлення волі у справі про шпигунство на території РФ. Справа українця мало гриф "цілком таємно".
  • У 2017 року Україна домагалася екстрадиції Виговського, однак РФ відмовила в цьому.
  • У липні 2019 року президент Володимир Зеленський призначив стипендію імені  Левка Лук'яненка 11 українським політв'язням, серед яких Виговський.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини