RU

Поліція замінить міліцію до кінця року

05.08.2015, 15:44
Поліція замінить міліцію до кінця року - Фото
Фото: Патрульна поліція України

У МВС розповіли, коли поліція повністю замінить міліцію. Про це повідомив сьогодні на брифінгу начальник департаменту юридичного забезпечення МВС Денис Горбась. Він нагадав, що перехідними положеннями закону про Національну поліцію передбачено, що поліція повністю замінить міліцію через три місяці після його вступу в силу, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Закон набирає чинності після його опублікування, яке очікується в найближчі дні. Горбась уточнив, що протягом місяця після набуття законом чинності Кабмін повинен забезпечити створення нового центрального органу виконавчої влади - Національної поліції. Також Кабмін і МВС повинні вжити заходів щодо створення територіальних підрозділів Національної поліції і провести підготовку до призначення керівництва Національної поліції та його територіальних підрозділів.

Також протягом місяця всі нормативно-правові акти повинні бути приведені у відповідність до закону про Національну поліцію. "Крім цього, відповідно до прикінцевих та перехідних положень закону про Національну поліцію, з моменту офіційного оприлюднення закону весь особовий склад, в тому числі співробітники міліції, а також співробітники Міністерства внутрішніх справ та його територіальних органів вважаються офіційно попередженими про можливе звільнення у зв'язку зі скороченням штату", - додав він.

Горбась уточнив, що це не означає автоматичного звільнення всіх співробітників міліції. Ті, хто відповідає вимогам нового закону, можуть залишитися на своїх посадах, і навіть отримати підвищення. Він наголосив, що автоматичного перепризначення співробітників міліції в Національну поліцію не буде. Горбась звернув увагу на те, що за тими співробітниками міліції, які не захочуть залишитися служити в поліції або не пройдуть відбору, при звільненні будуть збережені всі передбачені соціальні гарантії.

Яким буде кількість нової поліції, не уточнюється, але тенденція до скорочення штату вже спостерігається, зазначив Горбась. У свою чергу, керівник департаменту зв'язків з громадськістю МВС Артем Шевченко зазначив, що, відповідно до рекомендацій ООН, кількість поліцейських має становити приблизно 220 поліцейських на сто тисяч чоловік. Таким чином, у нову поліцію потрібно буде набрати або повторно призначити близько 140 тисяч чоловік.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини