RU

Політолог: Януковичу немає альтернативи

30.01.2012, 15:15
Політолог: Януковичу немає альтернативи - Фото
56525bb5678b4f390ac0276f66c88591.jpg
Діючому президентові України Віктору Януковичу немає альтернативи на президентській посаді. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив глава правління Інституту української політики, заступник голови партії Сильна Україна Кость Бондаренко.

Так, коментуючи Конституційну асамблею при президенті, Бондаренко наголосив, що для прийняття нової Конституції "необхідна якась конституанта - більш-менш легітимний орган, який може сформувати новий текст Основного Закону".

"Більшість держав Європи пішли таким шляхом. Україна теж йде цим шляхом", - сказав експерт.

Він нагадав, як двічі українська Конституція "приймалася на коліні". "Конституційна асамблея дозволить уникнути профанацій, дозволить створити збалансований документ, розроблений фахівцями", - зазначив політолог.

Відповідаючи на питання, чи є сьогодні реальна потреба в тому, щоб змінювати Основний Закон, експерт нагадав, що в 2004-му була прийнята Конституція, яка замінила застарілий документ 1996-го року. "Практика показала, що редакція від 2004-го року ще гірше, ніж попередня. Тоді Україна повернулася до редакції 1996-го року. Тепер потрібно розробити новий документ, тому що їхати на рейках 1996-го року дуже проблематично", - додав він.

Говорячи про те, чи може асамблея бути використана для того, щоб допомогти чинному президенту залишитися на другий термін або змінити форму правління в Україні на парламентсько-президентську з обранням глави держави у Верховній Раді, експерт зазначив, що "це досить суперечливо".

"Давайте дивитися на речі об'єктивно. Сьогодні немає альтернативи Януковичу. Не тому, що він хороший або поганий. Просто, дивлячись на наш політикум, я не бачу тих, хто міг би скласти йому конкуренцію у 2015-му році. Тимошенко - геній деструкції. Яценюк - дуже точна копія Ющенка. А всі інші занадто відстають", - говорить він.

При цьому, за словами Бондаренка, падаючі рейтинги Януковича - це не проблема. "У Кучми, коли він стартував в 1999-му році, рейтинг був близько 7%. Так що не все втрачено", - підсумував експерт.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини