RU

Політолог розповів, з чим Партія регіонів піде на вибори

07.06.2012, 17:43
Політолог розповів, з чим Партія регіонів піде на вибори - Фото
Олексій Гарань
Російська мова знову стане темою-флагманом Партії регіонів на виборах до Верховної Ради восени. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА Олексій Гарань, коментуючи події в парламенті щодо прийняття в першому читанні законопроекту про мови регіоналів Колесніченка-Ківалова.

"Зрозуміло, якщо законопроект приймуть, то якісь бали це додасть Партії регіонів. Але якою ціною? Вартість цього законопроекту - поляризація країни за мовним принципом. І тут слід розуміти, що Партія регіонів лише намагається приховати російською мовою складну економічну ситуацію, в якій похвалитися, на жаль, владі нічим", - підкреслив політолог.

На його думку, мета регіоналів - мобілізувати східний електорат, серед якого найбільше тих, хто не має наміру брати участь в голосуванні на виборах до Верховної Ради восени. "Російська мова - це те, з чим вони знову підуть до виборців", - упевнений він.

У той же час, за словами Гараня, прийняття законопроекту Колесніченка-Ківалова дозволить не тільки владі активізувати своїх виборців, а й опозиції. "Це можливість для опозиції говорити про страшного монстра, що насувається на Україну", - говорить експерт.

Крім того, політолог пов'язує бажання регіоналів мобілізувати свій електорат з відмовою підтримати законопроект, яким визнавалися права депортованих народів. "Хоча за день до голосування - я знаю це точно - регіонали обіцяли кримським татарам підтримати цей законопроект. Зрештою, я думаю, вони вирішили, що кримські татари все одно не стануть голосувати за них, тому вирішили показати, як вони борються з "мусульманською загрозою ", - говорить Гарань, додавши, що йому соромно перед кримськими татарами за українську владу.

Досьє на Олексія Гараня
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини