RU

Політолог РФ про "паспорти" ЛДНР: Можна класти на бутерброд

23.02.2017, 11:57
Політолог РФ про
Дмитро Орєшкін (фото - svoboda.org)
Користь жителям окупованих територій Донбасу від визнання РФ так званих документів терористів чисто символічна. Про це у своїй колонці Ежедневного журнала заявив російський політолог Дмитро Орєшкін.

"Зовсім недавно Пєсков говорив про неможливість визнання особливих прав жителів ДНР і ЛНР, оскільки це суперечить мінським домовленостям. Не минуло й місяця - і ось, будь ласка: Путін  підписує документ про паспорти. Пєсков, ясна річ, пояснює, що це чисто гуманітарний акт, мінським домовленостям нітрохи не суперечить", - сказав Орєшкін.

Він іронізує і каже, що картинка чудова по всіх параметрах.

"Оригінальність підходу, по-перше, полягає в тому, що документи офіційно визнані, а республіки, які видали їх - ні. Такого в світі, здається, ще не бувало. У Путіна історичний пріоритет. По-друге, зайвий раз показана віртуальність хитрих планів: жителям Донбасу користь від нових паспортів чисто символічна. Через рецесію потреби в нових робочих руках у Росії немає. Справжніх переваг з точки зору пошуку роботи (а це зараз для людей головне) паспорта не дають", - підкреслив політолог.

За його словами, залишається відчувати почуття глибокого духовного задоволення.

"По-третє, очевидна половинчастість: визнати самопроголошені республіки і таким чином підставитися під новий цикл санкцій в Кремлі не готові. Жителям ЛНР-ДНР пропонують милуватися новими бордовими книжками і, можливо, класти їх вранці на бутерброд. Але ненадовго - щоб не замаслилися. Приблизно як в Придністров'ї або Абхазії", - зазначив Орєшкін.

Він не виключає і того, що відкривається юридична перспектива для отримання зайвих трьох-чотирьох мільйонів голосів за Путіна на президентських виборах.

"Залишилося зробити ще один маленький крок і визнати ці паспорти придатними для голосування. Цікаво, чи ризикнуть в Кремлі на таке? Втрачати все одно нічого, а спокуса велика: ніхто, крім Плотницького і Захарченка, проконтролювати реальне число виборців і результати  волевиявлення" не зможе. А ці два персонажа свою справу знають туго - не гірше Кадирова. Скільки треба, стільки й намалюють", - вважає Орєшкін.

18 лютого повідомлялося, що Країна-агресор Росія визнала дійсними "документи", що засвідчують особу, видані терористами Донбасу.

Проте 3 лютого прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявляв, що Росія не визнає паспорта ДНР і ЛНР.

Читайте також: Ксиви ДНР в законі, або Руки у вас короткі проти Кості Саприкіна

20 лютого в Єврокомісії заявили, що указ президента Росії про визнання так званих "документів", виданих терористичними організаціями ЛНР/ДНР суперечить мінським домовленостями.

ДНР і ЛНР - терористичні організації, які захопили за підтримки Російської Федерації частину Донецької та Луганської області України. Обидві організації створені, фінансуються і утримуються Росією, звідки, крім іншого, терористи отримують бойовиків, інструкторів, а також важку техніку, зброю, боєприпаси та паливо.

Читайте також: В школах Луганська змушують отримувати "паспорта" ЛНР


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини