RU

Політолог про Януковича: Його не даремно порівнюють з Лукашенком

13.06.2012, 14:51
Політолог про Януковича: Його не даремно порівнюють з Лукашенком - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)
Президент України Віктор Янукович будує в країні авторитарний режим за образом Білорусі. Але нинішня влада - не єдиний винуватець того, що відбувається, так як опозиція теж не виявляє турботи про державні інтереси. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив голлва правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко.

"Мені важко не погодиться з оцінками і думками, в яких Віктора Федоровича порівнюють з Лукашенком, а його методи - з режимом Путіна. Дії Януковича підтверджують такі оцінки", - підкреслив Жовніренко.

За його словами, нинішня влада посварилася з усіма державами-сусідами України - ближнім і далеким зарубіжжям. "Уже навіть Польща, наш добровільний і вічний адвокат у Євросоюзі, втомилася захищати позицію України. Єдине, що ще змушує поляків закликати сьогодні шукати діалог з Україною - спільний чемпіонат з футболу Євро-2012", - зазначив політолог.

Відповідаючи на питання, чи є в Україні передумови для створення авторитарного режиму, як це сьогодні відбувається в Білорусі, експерт зауважив, що нинішня українська влада "активно створює ці передумови".

"Ми бачимо, що влада не реагує на протести громадськості та критичні статті у засобах масової інформації. Чітко простежується лінія: собака гавкає - караван йде. Але якщо б цей караван ішов у нормальному напрямку, то, напевно, не було б і громадського обурення" , - вважає політолог.

Він зазначив, що єдиний плюс у діях влади за весь час роботи - прийняття закону про доступ до публічної інформації. "Але справа в тому, що документ розроблявся протягом кількох років і був на фінішній прямій, його не можна було не прийняти", - говорить він.

При цьому Жовніренко додав, що внутрішньополітичні проблеми в Україні склалися не тільки лише з вини влади, а й з вини опозиції. "Якщо владі не вистачає толерантності, то опозиції не вистачає конструктивності. В таких умовах не можна говорити, що винен тільки Янукович. Якби обидві сторони вважали пріоритетом процвітання України й  добробут українських громадян, то багатьох проблем вдалося б уникнути", - сказав він.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини