RU

Політолог про рейтинг Януковича: Люди бачать, як жирує влада

06.12.2011, 17:06
Політолог про рейтинг Януковича: Люди бачать, як жирує влада - Фото
Фото: president.gov.ua
Українська влада сама себе губить, коли заявляє про складну економічну ситуацію, але продовжує свій шикарний спосіб життя. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив професор кафедри політології НаУКМА, політолог Олексій Гарань, коментуючи падіння рейтингу президента до 11,8% (за даними соцопитування КМІС за листопад).

Пояснюючи причини швидкого падіння рейтингів українських лідерів і порівнюючи цей процес з Росією, де рейтинги вищих посадових осіб країни не опускаються нижче 50% протягом декількох років, політолог зазначив, що значною мірою це обумовлено відмінностями в політичній культурі двох країн. "Все-таки для росіян важливою складовою політичної культури є месіанство. У Росії переконані, що РФ повинна бути світовим центром сили. І Путіну вдавалося дуже добре використовувати цю особливість", - наголосив Гарань.

На його думку, при цьому методи досягнення своїх цілей чинний російський прем'єр використовував найрізноманітніші. "І, приміром, зрозуміло, що у випадку Північного Кавказу методи були абсолютно криваві. Досить згадати, як Путін йшов у владу на хвилі війни в Чечні", - додав експерт.

Політолог зазначив, що в уявленні значної частини російського суспільства Путін виступив "об'єднувачем Росії, що розвалюється". "Ось цей компонент про велич Росії - це те, чого в Україні, слава Богу, немає. Тому що всі ці розмови про те, що ми-де можемо залишитися без штанів, але будемо великою державою, ведуть тільки до авторитаризму", - наголосив Гарань .

"Путіну вдалося стабілізувати економічну ситуацію. Інша справа, що триває розбазарювання, корупція, відсутність правової системи... Але для людей, які раніше навіть зарплати не отримували в регіонах, прихід Путіна став великим благом, тому що завдяки продажу енергоресурсів питання про зарплати стало більш-менш вирішуватися", - сказав він.

"Але енергоносії - це теж ресурс, якого немає у нашої країни. І якщо сьогодні нам це здається мінусом, то потрібно розуміти, що рано чи пізно все одно треба реформувати економіку, тому що не можна будувати економіку на ресурсі, який себе вичерпає - якщо не сьогодні, то завтра", - сказав він.

Говорячи про причини падіння рейтингу президента Януковича, політолог наголосив, що, крім іншого, глава держави позбавлений харизми.

"Але головна причина падіння рейтингів, звичайно, не в цьому, а в тому, що Партія регіонів давала надто багато обіцянок на виборах виборцям на сході та півдні, зігравши на контрасті "хаосу помаранчевих". Але коли люди проголосували, виявилось, що влада не може забезпечити економічне благополуччя. Тим, кому було погано, стало ще гірше. І все це відбувається на тлі безпрецедентного жирування верхів. Люди в одному сюжеті слухають виступи президента про те, що в країні є проблеми, але в іншому вже бачать, як шикарно проводять час підлеглі Януковича. Зрозуміло, це повністю нівелює все, що говорить президент, і рейтинги падають", - зазначає політолог.

Петро ШУКЛІНОВ
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини