RU

Політолог: Конфлікти є в усіх партіях, крім Свободи

08.05.2013, 13:59
Політолог: Конфлікти є в усіх партіях, крім Свободи - Фото
Сергій Таран
Сьогодні в  Партії регіонів ведеться жорстка внутрішньопартійна боротьба між трьома групами впливу - стародонецкімі, групою Дмитра Фірташа - Сергія Льовочкіна і групою Сім'ї. Таку думку сьогодні на прес-конференції висловив політолог Сергій Таран.

За словами Тарана, в партії влади є три групи впливу, які пов'язані з етапами кар'єрного росту Віктора Януковича. Перша група впливу - це ті люди, з якими Янукович прийшов у політику, і ті люди, з якими асоціюється Партія регіонів. "Прийшовши у велику політику і ставши президентом, Янукович пригрів другу групу впливу - це група Фірташа-Льовочкіна, це те оточення, завдяки якому він став президентом, і те, яке працює сьогодні в Адміністрації президента", - сказав Таран, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами політолога, за останній час сформувалася ще одна група впливу - так звана група Сім'я. "Це ті люди, які зараз самі наближені до президента і яких можна назвати найвпливовішими в політиці", - зазначив експерт, додавши, що між трьома групами впливу ведеться жорстка внутрішньопартійна боротьба.

За словами Тарана, формування таких груп відбувається через те, що авторитарному лідерові не потрібно оточення, яке йому допомагало прийти до влади. "Януковичу не потрібна сильна партія, тому він намагається дробити партійний сектор і зробити його слабшим", - зазначив Таран.

У той же час, експерт зазначив, що внутрішньопартійна боротьба ведеться практично у всіх опозиційних партіях. Так, за його словами, в об'єднаній опозиції є дві групи впливу. Перша складається з тих людей, які були в оточенні Юлії Тимошенко, а друга - з оточення Арсенія Яценюка, які прийшли на вершину партії Батьківщина після того, як Тимошенко була засуджена.

Також, за словами Тарана, внутрішньопартійна боротьба відбувається і в партії УДАР. Вона розгортається по лінії, яку очолює заступник голови партії Віталій Ковальчук, і по лінії людей, давно близьких до лідера партії Віталія Кличка.

На думку експерта, партія Свобода - єдина партія, в якій немає явної внутрішньопартійної боротьби, це пов'язано з твердою ідеологією і жорсткою дисципліною всередині партії.

Політолог зазначив, що внутрішньопартійна конкуренція спостерігається і в КПУ.. Ця конкуренція пов'язана з появою альтернативних джерел фінансування. "Сьогодні спостерігається лінія конфлікту між Ігорем Калєтніком та лідером партії Петром Симоненком. Останньому вдається зам'яти конфлікт, оскільки Калєтнік поки не претендує на публічні ролі в КПУ", - зазначив Таран.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини