RU

Політологи вважають, що Партія регіонів імітує опозиційність

31.03.2009, 09:25

Своїми акціями протесту Партія регіонів намагається імітувати опозиційність напередодні президентських виборів. Таку думку під час експерт-опитування "З якою метою Партія регіонів організовує акції протесту?" висловили деякі політологи.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у Центрі досліджень політичних цінностей "АКСІА", зокрема, керівник соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко вважає, що мета партії - підтримувати імідж опозиційної сили. "Інтелектуальне ядро Партії регіонів явно розгубилося, і в них немає серйозних пропозицій антикризового характеру. Всі ці пропозиції з російської легко переписуються на українську. Я маю на увазі, що беруться якісь російські базові рецепти, перекладають на українську мову і вважається, що це особливий інтелектуальний внесок партії у розв'язання кризових проблем в Україні. З таким же успіхом такі рецепти можна пропонувати і Казахстану, і Далекому Сходу. Тому "регіоналам" знадобилися докази опозиційності. Партія йде на президентську кампанію, не маючи серйозних пропозицій. Імітація опозиційності замінить... відсутність серйозних ідеологічних концептів".

Директор політико-правових програм центру ім. Разумкова Юрій Якименко не вірить, що інтенсифікація акцій і перенесення їх у столицю спричинить відставку Кабміну і Президента. "Але "регіонали" мають показати, що вони були, є і залишаються опозиційною силою, яка втілює протестний потенціал, невдоволення нинішньою владою, а не, скажемо, комуністи або якісь нові сили", - відзначив він.

У свою чергу, президент Української академії політичних наук Микола Михальченко наголосив: "Партія регіонів це робить, безумовно, для того, щоб нагадати про себе. Якщо партія вважає, що вона може витрачати кошти тільки для цього, то ефективніше, на мою думку, було б нагадувати про себе новими законопроектами, роботою на соціальну злагоду у суспільстві тощо". За його словами, сьогодні всі знають, що ці акції організовані за гроші і не мають під собою ідеологічної основи.

Нагадаємо, 27 березня Партія регіонів провела у всіх обласних містах України і Києві акції протесту під гаслом "Криза - стоп. Влада - до відповіді". Головний девіз мітингів - відставка Кабміну Юлії Тимошенко і Президента України Віктора Ющенка. Сьогодні лідер партії Віктор Янукович заявив, що безстрокові акції протесту закінчаться тільки тоді, коли влада піде у відставку.

За версією Партії регіонів, на мітинги у п'ятницю у всіх областях пришли більше як 200 тис. людей.

Прем'єр-міністр Ю.Тимошенко, коментуючи ці акції, заявила, що ініціатива Партії регіонів практично провалилася. "Всі акції, які були обіцяні Партією регіонів, - це як гора народила мишу. Пшик, нічого, нуль", - сказала глава українського уряду.


Партія регіонів: довідка і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини