RU

Політологи вважають Плюща "останньою надією" Ющенка

01.12.2008, 13:24

Обрання Івана Плюща спікером Верховної Ради є останньою надією Президента Віктора Ющенка на утримання влади. Про це на брифінгу заявив директор Агентства моделювання ситуацій (АМС), політолог Віталій Бала.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, при цьому він відзначив, що І. Плющ набагато ближче підтримує тісні контакти з главою Секретаріату Президента Віктором Балогою, у той час як його взаєминам з В. Ющенко "завжди заважали певні політичні ревнощі, комплекс трьох років "я сам" з боку Президента, побоювання потрапити в залежність від старшого і досвідченішого політика".

"Якщо В. Ющенко почне сприймати кандидатуру І. Плюща як втілення не своїх амбіцій, а амбіцій В. Балоги, котрий активізував свої дії останнім часом як самостійна не тільки політична, але й державна фігура, він знову займе нейтральну політичну позицію, прибравши тим самим І. Плюща з реальних претендентів на місце спікера", - стверджує політолог.

Крім того В. Бала зазначає, що інший реальний претендент на крісло спікера Володимир Литвин "не зміг довести свою необхідність країні, не зміг визначитися з політичними союзниками і розміняв гарантії одного з потужних партнерів (БЮТ) на цинічне загравання з усіма провідними гравцями українського політикуму". АМС оцінює шанси обрання В. Литвина главою ВР реальними, але вимоги до нього як до спікера будуть підвищені.

Про кандидатів на посаду голови Ради читайте у статті "Аукціон спікерів" >>>

Все про ситуацію в парламенті>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини