RU

Політологи пророкують коаліції недовге життя

17.12.2008, 15:15

Українські політологи вважають "коаліцію трьох" недовговічною. Таку думку вони висловили сьогодні під час "круглого столу".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, політолог Дмитро Видрін, коментуючи можливу недовговічність коаліції в парламенті, вказав на "випадковість" її створення під час відсутності ключових гравців, які могли вплинути на провал формування цієї більшості - Віктора Януковича, Віктора Балоги і Віктора Ющенка. "У влади немає іншого виходу, крім як збитися у зграю", - сказав він.

У свою чергу, президент аналітичного центру "Відкрита політика" Ігор Жданов не виключає, що фактичний розкол в НУНС може спонукати і частину партії "Наша Україна" виступити проти Президента В. Ющенка.

Директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна Костянтин Бондаренко наголошує, що завдяки створенню коаліції у складі БЮТ, НУНС і Блоку Литвина чинний уряд отримав додаткову базу у Верховній Раді України. Водночас, "Президент втратив контроль над НСНУ, розкол якого можна порівняти з розколом РСДРП на більшовиків і меншовиків".

"Багато що буде визначатися тією конфігурацією, яка складеться до лютого. Україна є мало не єдиною країною, де еліта хоче заробити на кризі, а не подолати її", - наголосив К. Бондаренко.

При цьому експерти чекають деякого затишшя політичного протистояння перед і під час новорічних свят, але прогнозують новий сплеск боротьби після 19 січня наступного року (після свята Хрещення).

Нагадаємо, вчора представники фракцій Блоку Юлії Тимошенко, НУНС і Блоку Литвина підписали коаліційну угоду.

Цю коаліцію було створено всупереч думці глави української держави В. Ющенка, який на неодноразових зустрічах з народними депутатами від фракції НУНС виступав проти блокування з фракціями БЮТ і Блоку Литвина.

Про створення нової коаліції в Раді читайте у статті "Політика тріснула по швах">>>
Коаліціада-2008: добірка новин>>>
Дмитро Видрін: біографія і добірка новин>>>
Костянтин Бондаренко: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини