Політологи пророкують коаліції недовге життя

17.12.2008, 15:15

Українські політологи вважають "коаліцію трьох" недовговічною. Таку думку вони висловили сьогодні під час "круглого столу".

Як передає кореспондент ЛІГА

Українські політологи вважають "коаліцію трьох" недовговічною. Таку думку вони висловили сьогодні під час "круглого столу".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, політолог Дмитро Видрін, коментуючи можливу недовговічність коаліції в парламенті, вказав на "випадковість" її створення під час відсутності ключових гравців, які могли вплинути на провал формування цієї більшості - Віктора Януковича, Віктора Балоги і Віктора Ющенка. "У влади немає іншого виходу, крім як збитися у зграю", - сказав він.

У свою чергу, президент аналітичного центру "Відкрита політика" Ігор Жданов не виключає, що фактичний розкол в НУНС може спонукати і частину партії "Наша Україна" виступити проти Президента В. Ющенка.

Директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна Костянтин Бондаренко наголошує, що завдяки створенню коаліції у складі БЮТ, НУНС і Блоку Литвина чинний уряд отримав додаткову базу у Верховній Раді України. Водночас, "Президент втратив контроль над НСНУ, розкол якого можна порівняти з розколом РСДРП на більшовиків і меншовиків".

"Багато що буде визначатися тією конфігурацією, яка складеться до лютого. Україна є мало не єдиною країною, де еліта хоче заробити на кризі, а не подолати її", - наголосив К. Бондаренко.

При цьому експерти чекають деякого затишшя політичного протистояння перед і під час новорічних свят, але прогнозують новий сплеск боротьби після 19 січня наступного року (після свята Хрещення).

Нагадаємо, вчора представники фракцій Блоку Юлії Тимошенко, НУНС і Блоку Литвина підписали коаліційну угоду.

Цю коаліцію було створено всупереч думці глави української держави В. Ющенка, який на неодноразових зустрічах з народними депутатами від фракції НУНС виступав проти блокування з фракціями БЮТ і Блоку Литвина.

Про створення нової коаліції в Раді читайте у статті "Політика тріснула по швах">>>
Коаліціада-2008: добірка новин>>>
Дмитро Видрін: біографія і добірка новин>>>
Костянтин Бондаренко: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии