RU

Політолог вважає, що захід підштовхує Київ до Москви

11.08.2011, 15:54

Керівництво Російської Федерації тема участі України в Митному союзі хвилює більше, ніж тема арешту Юлії Тимошенко. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи можливість обговорення арешту Тимошенко на зустрічі президентів України і Росії сьогодні в Сочі.

На його думку, в Росії Тимошенко захищають через те, що вона прив'язана до газових угод. "Засудження Тимошенко може означати для Москви підготовку правових передумов для зміни договору. Українська сторона хоче посилити свою позицію аргументом, що цей договір був підписаний з порушенням українських політичних та управлінських процедур", - відмітив політолог.

Говорячи про те, як буде проходити зустріч Віктора Януковича і Дмитра Медведєва в Сочі, Фесенко зазначив, що це не буде зустріч ворогів. "Зустрічаються глави двох держави, яких мучать різні проблеми. У Медведєва голова болить за те, яким буде його статус через рік. А Януковича турбують зовсім інші задачі і проблеми", - додав він.

На його думку, на зустрічі обговорюватимуться теми, по яких вже є напрацювання - додаткова угода по ЧФ РФ, Митний союз. "МС - це головна конфліктна тема. Вона хвилює Росію куди більше, ніж тема арешту Тимошенко. Ось ця тема буде обговорюватися обов'язково", - вважає політолог.

Зі слів Фесенка, в Росії розуміють, що захід своєю різкою критикою Януковича може підштовхнути Київ ближче до Москви. "Якщо захід перейде до більш жорстких заходів впливу на Україну, то на Банковій можуть переорієнтуватися на Росію і МС", - підсумував політолог.

Володимир Фесенко: біографія, новини>>>
Українсько-російські відносини: всі новини>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини