RU

Політолог вважає, що друге пришестя Путіна чревате для України страшним судом

27.09.2011, 04:25
Політолог вважає, що друге пришестя Путіна чревате для України страшним судом - Фото
f40ff296094e56330eb0ed264a655700.jpg

Політолог вважає, що друге пришестя Путіна чревате для України страшним судом
Місія Володимира Путіна під час другого президентства - зібрати пострадянські землі в який-небудь новий політико-економічний союз, через що може підсилитися тиск на Україну. Таку думку висловив політолог Вадим Карасьов в інтерв'ю Голосу Америки.

"Перше президентське пришестя Путіна мало свою місію і завдання. Це зберегти територіальну цілісність Російської Федерації, завершити війну в Чечні, досягти політичної і соціальної стабільності та відновити великодержавні амбіції Росії. Це певною мірою Путіну вдалося. Але це стосувалося власне Російської Федерації. А ось місія, завдання чи надзавдання, метазавдання Путіна у своєму другому президентському пришесті полягає в тому, щоб завершити, довести до кінця реінтеграцію пострадянського простору. Інакше кажучи, це місія зібрати пострадянські землі в якийсь новий політико-економічний союз. Спочатку це Митний союз, потім Єдиний економічний простір, а потім ще, можливо, знайдуть назву для цього об’єднання. Ось з чим прийшов Путін на своє друге президентство", - відзначив він.

"Ось у цій ситуації українцям доведеться важко. Бо якщо місія Путіна полягає саме в тому, щоб зібрати докупи всі ці «руські» - російські - пострадянські землі і створити якийсь союз з опорою на воєнно-промисловий комплекс (а саме про це йдеться в його доповіді на з’їзді Єдиної Росії), то це означатиме, що на Україну посилюватиметься тиск, українська еліта буде вимушена якось реагувати на цю нову політику і наміри нового-старого російського керівництва, нового Путіна. Це вже буде новий Путін", - вважає експерт.

"Залишаючись між Європейським Союзом та його вимогами до України з точки зору збереження демократичних прав і свобод і, з другого боку, Росією, яка буде вимагати від України інтеграційної відповіді, Україні прийдеться важко, українській еліті доведеться обирати. І ця відповідь, очевидно, й вирішить, якою Україна буде у ХХІ сторіччі. Чи вона приєднається до цього нового Союзу, під омофором Путіна, з опорою на ВПК, чи все ж таки вона буде рухатися в Європу, з її іншими пріоритетами - економічними, морально-політичними, культурними. Тому не хочеться говорити про страшний суд, яким може обернутись для України це друге пришестя, - але момент істини наближається", - підсумував він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Росії Володимир Путін запропонував діючому президентові Дмитру Медведєву очолити партійний список Єдиної Росії, у відповідь Медведєв запропонував Путіну балотуватися в президенти.

Володимир Путін: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини