RU

Політолог: Скасування політреформи поставить під сумнів існування держави

01.10.2010, 09:40
Політолог: Скасування політреформи поставить під сумнів існування держави - Фото
e4dbd8899df9670a1838495fb58d64fb.jpg

Політолог: Скасування політреформи поставить під сумнів існування держави

Скасування політреформи 2004 року може поставити під сумнів існування держави Україна. Таку думку висловив професор Києво-Могилянської академії, доктор політології Сергій Куделя.

"Таке рішення може призвести до першої політичної кризи з часу обрання Президента Віктора Януковича. Вона може закінчитися масштабною кризою легітимності самого Президента. Рішення Конституційного Суду фактично може стати початком тіньової узурпації влади з боку Президента і веде до повернення В. Януковичу широких повноважень, які мав під час свого правління Леонід Кучма. Це рішення також автоматично ставить поза законом уряд Миколи Азарова і парламентську більшість, в існуванні якого взагалі немає сенсу", - сказав С.Куделя, якого цитує "Голос Америки".

"Головне питання, яку стратегію обере В.Янукович після прийняття рішення Конституційним Судом. Перший варіант - тримати на гачку всю виконавчу гілку влади до закінчення президентського терміну. Фактично Президент може залишатися єдиним легітимним політичним гравцем у течії чотирьох наступних років свого президентства і лише після цього змінювати Конституцію. Це перший варіант, який мені здається, з політичного погляду був би більш вигідним для В.Януковича", - зазначив він.

"Другий варіант - якщо Янукович не утримається від знади "поліпшити своє життя вже сьогодні", тобто отримати повноваження Кучми негайно і якомога швидше, змінити Конституцію і повернутися до варіанта 1996-го року з такими ж широкими повноваженнями для себе. Якщо це станеться, то це може призвести до втрати легітимності Президента Януковича, оскільки він отримує нові повноваження, на які його не обирав народ. По-друге, це може повернути Україну в ситуацію міжнародної ізоляції, в ту ситуацію, в якій країна перебувала протягом останніх трьох років президентства Л.Кучми", - додав експерт.

"Автоматично виникають підстави оскаржити не тільки ті закони, які були прийняті в період дії оновленої Конституції, а й навіть укази Президента Ющенка, які він видавав у рамках своїх повноважень. Можна подавати скаргу на постанови урядів Тимошенко і Януковича, які видавалися раніше і які досі діють. Фактично рішення Конституційного Суду про скасування політреформи може призвести до юридичного хаосу в державі і до безлічі правових колізій, які можуть поставити під сумнів існування держави Україна", - наголосив він.

Нагадаємо, сьогодні Конституційний Суд оприлюднить рішення у справі про конституційність політреформи від 8 грудня 2004 року. Одним із сценаріїв за підсумками рішення КСУ може бути повернення Президенту В.Януковичу повноважень часів Л.Кучми.

Водночас народний депутат від фракції "Наша Україна - Народна самооборона" Роман Зварич стверджує, що Конституційний Суд скасував політичну реформу 2004 року.

Конституційний Суд України: добірка новин>>>
Політреформа-2004: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини