RU

Політолог розповів, чому Литвин підтримав широку коаліцію

02.06.2009, 12:30

Голова Верховної Ради Володимир Литвин, фактично, підтримав створення широкої коаліції між Блоком Юлії Тимошенко і Партією регіонів. Про це в ексклюзивному коментарі кореспондентові ЛІГАБізнесІнформ заявив директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Литвин, фактично, підтримав створення коаліції (між БЮТ і ПР - ред.)", - сказав В.Фесенко. "Для Литвина тут важливо те, що він залишається спікером Верховної Ради. Парламент не розпускається, працює повну каденцію, і, відповідно, якщо Литвин отримає якісь гарантії, що він залишається весь термін цієї каденції спікером Верховної Ради, то цей варіант його може задовольнити", - допускає політолог.

Водночас, на думку В.Фесенка, "йдеться про розширення формату коаліції". "Тобто формально залишається нинішня коаліція, а де-факто діє нова. Уряд підтримує Партія регіонів, в уряд вводяться представники Партії регіонів…", - сказав політолог і додав: "Таке можливо і без створення нової коаліції".

Нагадаємо, вихідними у пресі з'явилася інформація про те, що лідери БЮТ і Партії регіонів Ю.Тимошенко і В.Янукович узгодили проект "Великого договору", який передбачає створення широкої коаліції, а також текст нової Конституції. Крім того, у договорі прописано спільні дії БЮТ і Партії регіонів до 2024 року, в тому числі участь в парламентських виборах єдиним блоком.

Ще одним пунктом цього договору нібито є обрання Президента в парламенті і пролонгація повноважень нинішньої Верховної Ради до 2014 року.

Володимир Фесенко: біографія і добірка новин>>>
Володимир Литвин: біографія і добірка новин>>>

БЮТ: довідка і добірка новин>>>

Партія регіонів: довідка і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини