RU

Політолог про союз Путіна: Росія і Україна припускаються помилки

18.04.2011, 11:50
Політолог про союз Путіна: Росія і Україна припускаються помилки - Фото
0ee51ea57ae16518a3de0c8f58cd68f9.jpg

Політолог про союз Путіна: Росія і Україна припускаються помилки
Перемовини щодо Митному союзу (МС) повинні вестися не мовою долара, а мовою кадрових і технологічних перспектив. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив політолог Дмитро Видрін, коментуючи українсько-російські відносини.

"Є приховані мотиви, які поки не розкриває ні сама Росія, ні Україна. Йдеться про неявні переваги від Митного союзу. Я минулого тижня був у Харкові на "Турбоатомі". Я був вражений розмірами і масштабами виробництва. 95% ринку "Турбоатома" - російський ринок. Але мене вразило навіть не те, що ми тримаємо російський ринок, мене вразило те, що цей завод самовиробляє кадри. У нього є два власні інститути, своя навчальна база. На мій погляд, там виховують фахівців гідних 21 століття", - наголосив Д.Видрін.

"Мені б хотілося, щоб було більше таких підприємств. І тому мені здається, що Росія і Україна сьогодні повинні битися не за зайві долари, а за принципово вищу якість працівника", - сказав політолог.

До того ж, говорячи про Європу, для України там відкривається ринок свинини і рапса. "Так ось я думаю, що ті люди, які роблять свинину, при всій повазі, трохи поступаються тим людям, які роблять елементи атомної енергетики. Мені б хотілося, щоб наша країна була не країною свинопасів, а країною атомник, фахівців у галузі космічної техніки, авіації і так далі", - додав він.

"В обговоренні МС помилка Росії і України у тому, що ми обговорюємо мільярди доларів, а не головну свою перевагу: створення працівників нової якості", - зазначив політолог.

Відповідаючи на питання, чи не зможе формула "3+1", озвучена Президентом щодо співпраці України з МС реалізувати ці ідеї, Д.Видрін зазначив, що таке можливе. "Але поки до кінця неясно, як ця формула буде працювати. Можливо, за такою формулою ми зможемо зберегти російські ринки і європейський вектор. Але поки важко сказати, що мається на увазі під цією формулою, чи зможуть поєднуватися всі ці речі", - сказав він.

"Росія повинна говорити мовою гуманітарною. Я сам завжди був гарячим прихильником європейського вибору, але мені хотілося б, щоб в Європу нас пускали не тільки з салом, але й машинами, складними конструкціями і так далі. Європа повинна сказати, які технологічно ринки вона готова для нас відкрити, інакше виникає багато питань", - наголосив Д.Видрін.

Дмитро Видрін: біографія та добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини