RU

Політолог: Мажорів поки що карає тільки Бог, але робить це жорстоко

22.07.2011, 17:12

Мажори - це діти колишніх інженерів, сантехніків та слюсарів з низькою мораллю, які розбагатіли. Сьогодні вони концентрують в собі всі негативні риси своїх батьків. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив директор соціологічної служби Український барометр, політолог Віктор Небоженко.

"Мажори - це велика нова проблема. Це результат того, що всього за одне покоління колишні інженери, сантехніки та слюсарі стали супербагатими, а всі інші - супержебраками", - наголосив Небоженко.

Тепер, зазначає він, коли діти виросли, їм треба якось самостверджуватися. "Для цього вони вигадали собі всі ці премії - людина місяця, людина року, сім'я тижня. Вони займаються тим, що в західній політології називається змаганням в престижному споживанні. Це відбувається в країнах, де немає еліти і люди вимушені порівнювати один одного за ступенем багатства, за ступенем споживання - у кого більша яхта, маєток", - додав експерт.

З його слів, "ніхто з цих людей не хвалиться знайомствами з іспанськими художниками або німецькими письменниками". "Але вони пишаються своєю власністю в цих країнах. Навіть якщо ви спитаєте їх, чим знаменита Сардинія, то вони скажуть - "нашою власністю", - зазначив Небоженко.

"Діти все це концентрують в гіршій формі. Звичайно, їх батьки не бажають цього своїм дітям, хочуть їм добра. Але тут вже нічого не поробиш - це покоління скалічено, втрачено", - сказав він.

Зі слів політолога, єдине, що може позбавити країну від поняття "мажор" - ефективне виконання законів. "Але поки що мажорів карає лише Бог, причому робить він це з особливою жорстокістю: 160 км/год в бетонну стіну", - підсумував Небоженко.

Віктор Небоженко: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини