RU

Поки Тимошенко у в'язниці, Україна не наблизиться до ЄС

23.02.2012, 11:40
Поки Тимошенко у в'язниці, Україна не наблизиться до ЄС - Фото
b7946baf09011eda629964ab55b88ca7.jpg
Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом можливо вже в 2012 році, проте слід враховувати умови підписання. Про це заявив Посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзет.

"Все можливо (мається на увазі підписання документа в 2012 році, - ред.). Але було ясно сказано, за яких умов. Я не розраховую на підписання, якщо пані Тимошенко і надалі буде залишатися у в'язниці", - сказав дипломат в інтерв'ю газеті Сегодня.

У Німеччині, за словами посла, «виникло враження», що в діях проти членів уряду Тимошенко вбачаються виборчі процеси з політичною мотивацією. "Причому це стосується не тільки Тимошенко, але й судового процесу проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценко. При цьому не береться до уваги принцип пропорційності", - уточнив Гаймзет.

Він додав, що змін у візовій політиці для пересічних українців не відбулося. "А коли з лав опозиції лунають заклики використовувати візову політику, то опозиція має на увазі не звичайних українців, а цілком конкретних осіб", - зазначив посол.

За його даними, в останні роки українцям видавали щорічно 100-115 тис. віз. "Причому ця цифра не змінилася, незважаючи на те, що зараз багато країн - сусіди України - також видають шенгенські візи. Люди, як правило, їдуть до Німеччини з метою медичного лікування або туризму. Але найбільша кількість віз видається для відвідування близьких і рідних - це 50%. І ще 30% віз ми видаємо для ділових поїздок. Це свідчення того, що існує щільна мережа зв'язків між нашими країнами, в тому числі і на економічному рівні", - сказав Ганс-Юрген Гаймзет.

Нагадаємо, нещодавно чеський депутат Європарламенту, колишній міністр охорони здоров'я Зузана Ройтова заявила, що стан здоров'я Юлії Тимошенко викликає побоювання й припустила, що з екс-прем'єром жорстоко поводилися у в'язниці.

Раніше голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра висловив думку, що українська влада не намагаються знайти вихід із ситуації, що склалася навколо Тимошенко. Виходячи з цього, зазначив дипломат, не можна прогнозувати, коли буде ратифікована й підписана Угода про асоціацію між Україною та ЄС.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини